Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fejlesztési tartalék miatt önellenőrzés

TAO

Fejlesztési tartalék miatt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: nemvica1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szisztok!

Szerintetek, ha 2008. évi beszámolóban nem lett képezve fejlesztési tartalék (nem lett átvezetve az er.tartalékból lekötött tartalékba), akkor ha 2009-re 3 oszlpos mérleget készitek majd (amiben ezt a hibát javitom) akkor  önellenőrizhetném a 0829 bevallását most???

Szerintem ezzel már elkéstünk, de az ügyfél erősködik, hogy meg lehet tenni.

 

Köszi

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fejlesztési tartalék miatt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. okt. 28, 2009 8:20 am

Szia!

Hát, szerintem sajnos ez pont az a katerória, amiben még mérlegkészítés előtt kell dönteni, és a döntésedet utólag nem változtathatod meg. Tehát utólag nem lehet képezni önellenőrzéssel.

De majd a többiek javítanak, ha rosszul gondolom. De szerintem is Neked van igazad.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fejlesztési tartalék miatt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. okt. 28, 2009 8:21 am

Szerintem is ez a helyzet. Ha akkor nem volt meg, akkor most már eben guba...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fejlesztési tartalék miatt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. okt. 28, 2009 9:26 am

Sziasztok!

Ahogy az előttem válaszolók írták, ezt nem tudod önellenőrizni szerintem sem, s így adóalapcsökkentő tételként figyelembe venni, mert év végén ez nem jelent meg a mérlegben.

Tao 7.§ 1.

f) az eredménytartaléknak az adóévben lekötött tartalékba átvezetett és az adóév utolsó napján lekötött tartalékként kimutatott összege, de legfeljebb az adóévi adózás előtti nyereség 50 százaléka és legfeljebb adóévenként 500 millió forint (a továbbiakban: fejlesztési tartalék), figyelemmel a (15) bekezdésben foglaltakra,

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fejlesztési tartalék miatt önellenőrzés

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. okt. 28, 2009 1:17 pm

Szia!

Mondd meg az ügyfelednek, hogy nem lehet és ha megteszitek, akkor az apeh vissza fogja minősíteni és megbüntet érte. Tapasztalatból beszélek. A könyvvizsgálónk azt mondta mehet a dolog, de az apeh nem fogadta el az önreviziót és bizony 2 éves átfogót akasztottak a nyakamba emiatt. Meg is büntettek, mert az önrevizióval csökkentett adó után számolták a büntit.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég