Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szgk beszerzése

TAO

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: Marianna1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Berlingót.Csak nem igazán tudom, hogy hogyan lenne jó. A cégem vásárolja meg, vagy az apám nevére vegyem, aki tulajdonos, de nyugdíjas, vagy a férjem nevére, aki a cégben alkalmazott.Adjatok tanácsot. Részletre veszem az autót!

Köszi a segítséget!

Marianna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: stifteranna » szer. feb. 21, 2007 11:33 am

Szia!

Szerintem a cég nevére vedd az autót, mert így elszámolhatod az autó költségeit (biztosítás, écs). Ha az apukád vagy a testvéred nevére vennéd akkor nem tudnád ezeket elszámolni. Útnyilvántartást kell vezetni a cégautókról és akkor mentesülsz a cégautó adótól is.

Üdv: Anna

 

stifteranna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. feb. 21, 2007 11:44 am

Szia!

Mindenképpen a cég nevére szóljon a számla, mert így tudsz écs-t, fenntartást, üzemanyagot elszámolni, sőt a hitel kamata is ktg lesz! Ne a magánszemélyek neve szerepeljen a számlán, mert akkor az már nem céges kocsi!!!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. feb. 21, 2007 1:38 pm

Mariann!
Ha a cég nevére vásárolod a gkocsit, akkor a fentieken túl még a súlyadó, biztosítás is elszámolható költségként. Viszont arra számítani kell, hogy esetleges eladásnál adóköteles bevételt fog képezni az értékesített gépkocsi ára.
Ha magánszemélyként a nyugdíjas papa nevére szólna a gépkocsi vétel, akkor a nyugdíjas papa bérbe adhatná a KFT-nek a kocsit, ha ott indokolt a gépkocsi használat.  Ekkor a bérlei díj kifizetésre kerülne a papának, minek szja terhe van a  magánszemélyre nézve. A nyugdíj összevonandó a bérleti díj összegével, de  a nyugdíjra jutó adót nem kell megfizetni. Ha alacsony a nyugdíj, akkor a bérlei díj akár a 16%-os adósávban marad. Ezen kívül 11% eho terheli a bérleti díjat, de az a kifizetőt terheli (a KFT-t). A KFT a bérelt kocsi után is elszámolhatja az üzemag.költséget. Ha új kocsiról van szó, javítási költégek az elején úgysem merülnek fel. Szóval számolgatni és mérlegelni kell. Nem biztos, hogy a céges kocsi  nyerő. Ezt az adott körülmény pontos ismerete döntheti el.
Én adtam egy másik szemszögből történő megközelítést is, érdemes számolgatni.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. feb. 21, 2007 2:05 pm

És azzal is érdemes kalkulálni, hogy az autó értékesítésekor a bevétel ÁFA köteles. Igaz, hogy 5 éven belül a vásárláskori ÁFA egy része levonhatóvá válik, de még lehet, hogy így is fizetni kell. Az sem egy rossz ötlet, ha van egy céges autó és további nem céges autók. Akkor a céges autó után el lehet számolni a számlával igazolt költségeket a többi autó után pedig útnyilvántartásra tudtok fizetni költségtérítést. A cégautó esetén igazolni kell, hogy nincs magáncélú használat. Elméletileg elég az útnyilvántartás, de ha az autó otthon parkol és ez megeggyezik a székhellyel, akkor senki sem hisz el, hogy nincs magáncélú használat. Hitel esetén vonzó, hogy a futamidő elején egész sok kamatot lehet elköltségelni cégautó esetén. Lehet, hogy a cégautó adót érdemes megfizetni legalább néhány napra, hogy ne piszkáljanak. Akár abban sem árt gondolkodni, hogy először a cég nevére megveszed, elköltségeled amit lehet aztán később eladod magadnak egy kedvező áron, hogy ÁFA se legyen túl sok.

Tehát tényleg megéri számolni.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: kata1012 » szer. feb. 21, 2007 6:06 pm

 

 

A Berlingo nem kisteherautónak számit?

kata1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 21, 2007 7:13 pm

Én is ugy tudom, hogy kisteherautó az a tipusa, amelyik 2 személyes, oldalt nincsenek ablakai, rakfelülete van. Berlingóban van szgk- tipus is.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. feb. 21, 2007 11:33 pm

A vámtarifa szám dönti el, hogy az adótv.szempontjából szgkocinak, vagy tetergkocsinak minősül-e.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. feb. 22, 2007 9:08 am

 

 Szia!

Csatlakozom madorához az alábbi kiegészítéssel:

 

Személygépkocsinak minősül a négy, illetve három gumiabroncs kerékkel felszerelt olyan gépjármű, amely a vezetővel együtt legfeljebb nyolc felnőtt személy szállítására alkalmas, azzal, hogy ide tartozik a benzinüzemű, a dízelüzemű, az elektromos üzemű, a gázüzemű személygépkocsi, a versenyautó, az önjáró lakóautó. Személygépkocsinak minősül továbbá az a vegyes használatú, 25 00 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegű, olyan gépjármű (nagy rakodóterű személygépkocsi), amelynek rakodótere gyárilag kialakítva kettőnél több utas szállítására alkalmas, de kézzel egyszerűen oldható ülésrögzítése révén a teherszállításra bármikor átalakítható a válaszfal mögötti rakodótér, ideértve azt az esetet is, ha az ülés eltávolítására visszafordíthatatlan műszaki átalakítással került sor.

Üdv. 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szgk beszerzése

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 22, 2007 9:40 am

Igen, amit én irtam annak a vámtarifaszáma  is tgk.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég