Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénzügyi terv minta

TAO

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szisztok!

Tudna valaki nekem pénzügyi terv mintát küldeni? Bekérte az apeh a veszteség kérelem elhatároláshoz pótlésként.

kovalkata@freemail.hu

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jún. 26, 2009 7:17 am

Minek kérte be?

 

És milyen időtávlatra kell? Milyen részletezettségel?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jún. 26, 2009 7:34 am

Én is meglepődtem, ugyanis az ARt-ben semmiféle nincs, hogy miket kérhetnek be, csak hogy indokoljuk meg a veszteséget, amit meg is tettünk. Ezzel szemben kérnek a 2008-as pénzügyi tervet - amit ugye eleve nem is kell ilyen kisvállalkozásoknak csinálniuk!!! -, valamint mindenféle nyilatkozatokat, kimutatásokat a tervezett és megvalósult bevételekről, tételesen a költségekről. Jó, mi???

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jún. 26, 2009 8:02 am

Szerintem írd meg, hogy 2008-ra nem készült olyan terv, amit kérnek, mivel ilyen jogszabályi kötelezettsége nem volt a cégnek. Utalj arra is, hogy az Art sem ír elő ilyen kötelezettséget, így ennek a "tervnek" a hiányát a kérelem elbírálásakor ne róják fel negatívan az adóalanyra.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jún. 26, 2009 9:59 am

Én is épp erre gondoltam, ugyanis ha most mi "utólag" gyártunk le egy "tervet", az valahogy nagyon hülyén veszi ki magát. Ugye Te is úgy tudod, hogy ilyen nincs előírva sehol a kisvállalkozásoknak?

Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jún. 26, 2009 1:41 pm

Senkinek nincs törvényileg előírva. Általában a bankok szokták kérni, vagy pályázatokhoz kell... De csak úgy, nem kell senkinek sem.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jún. 27, 2009 10:55 am

Szedlacsek, ha van valamiféle mintád, átküldenéd nekem? A kérdésben ott van a címem.

Köszi, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. jún. 27, 2009 11:35 am

Hétfőn majd a céges gépemen keresek valamit....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: DerStauner » szomb. jún. 27, 2009 5:27 pm

kedves kérdező, szeretnéd, hogyha a vállalkozás megkapja az engedélyt? akkor készítsd el a pénzügyi tervet. gondolj bele, ha a kérelem beadása után azt mondod az apeh-nak, hogy pü-i terv nem készült, mert nem kötelező, meg stb, akkor ő mit fog mondani?: ok, akkor kérelem elutasítva. ebben az esetben a cég a kérelmező (alárendelt) és az apeh a kérelem megadója (fölérendelt).

egyébként egy pü-i terv elkészítése szerintem meg egy izgalmas dolog. persze ha idő is van rá.

DerStauner
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

pénzügyi terv minta

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 28, 2009 1:20 pm

Szia DerStauner!

Igazad van, én is ezt javasoltam a vezetőnek, hogy ne irogassunk bele ilyet a levélbe, egyébként Ő azt mondta hogy mindent elkészítünk ami kell, csak jegyezzük meg, hogy ez meg ez nem kötelező. De én azt mondtam jobb a békesség, ha már úgyis megcsináljuk, akkor ne irogassunk bele ilyeneket. Majd meglátom hogy dönt, én megfogalmazom a kísérő levelet az anyagokhoz, de azt Neki kell jóváhagynia.

Abban is igazad van, hogy ezek a dolgok - ha van vár idő! - izgalmasak, mert kitérünk egy kicsit a monoton munka alól.

Üdv. Kata  

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég