Adófórum

Adózási és számviteli információk

29es bevallás előlapján mit kell feltüntetni?

TAO

29es bevallás előlapján mit kell feltüntetni?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Van egy SE, akit a bíróság közhasznú szervezetté minősített. A TAO bevallás elején a felsorolt gazdálkodási formánál az egyéb non-profitot jelöltem meg, mert a többi nem illik rá. Engem ez a közhasznúság megzavar teljesen. AZ SE nem társaság, és nem is közhasznú gazdasági társaság. Egyesület. Ebből azt gondolom, hogy hiába közhasznú, attól még egyéb nonprofit szervezet, mivel a többi sem jellemző rá. Szerintetek jól csináltam? Még nem kaptam visszajelzést az apehtól, hogy jól nyújtottam-e be. De elfogott a nyugtalanság...tud valaki segíteni?
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

29es bevallás előlapján mit kell feltüntetni?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » pén. jún. 12, 2009 1:52 pm

Odáig már eljutottam, hogy a gazdálkodási forma: 521 az SE, a közhasznú társaságé 571. De szeretnék valakivel együtt gondolkodni..plíííz!
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

29es bevallás előlapján mit kell feltüntetni?

HozzászólásSzerző: HANGA » vas. jún. 21, 2009 3:21 am

Miért kell  neki  TAO  bevallást  adni???    Végez  vállalkozási  tevékenységet???  

Ha nem végez vállalkozási  tevékenységet  akkor  a  0801-en  kellett  volna  nyilatkozni  róla és  a  0828-as  vagy 0829-es TAO  bevallást  be sem  kell  adni.  

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

29es bevallás előlapján mit kell feltüntetni?

HozzászólásSzerző: HANGA » vas. jún. 21, 2009 3:37 am

Közben eszembe jutott,  hogy  2007-ben  volt  egy  SE-m,  ahol  elfelejtettem  nyilatkozni,  és  kénytelen  voltam  29-es TAO  bevallást  beadni, mert  felszólitották  az  SE-t.   Akkor  az  egyéb  non-profitot  jelöltem   meg, eddig  még  jó  volt.   De  szerintem  ez  a  jelölés  csak  arra  való,  hogy  a  kitölthető  lapok  közül  melyiket  nyissa  le,  illetve  a következő  évi  TAO  előleget  a  06-os  lapokon  milyen  időpontokra  állitsa  be.
HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

29es bevallás előlapján mit kell feltüntetni?

HozzászólásSzerző: pimpa1 » hétf. jún. 22, 2009 6:01 am

anno az adatbejelentőn bejelölte, hogy a tao alá tartozik, de nem végez váll-i tevékenységet. ha nem adtad be időben a 0801-est,és nem nyilatkoztál, akkor a rendesen kell beadni a 29est.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron