Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vissza nem térítendő tám. Munkaügyi Központ

TAO

Vissza nem térítendő tám. Munkaügyi Központ

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyik vállalkozás a Munkaügyi Központtól kap vissza nem térítendő támogatást megváltozott munkaképességű munkavállalők után. A következő lenne a kérdésem evvel kapcsolatban a TAO törvény 7.§ (1) ly pontja alapján csökkentenem kell az adózás elötti eredményt valamint a különadót is ugyanigy vagy a vissza nem térítendő támogatást nem ugyanaz mint  a visszafizetési kötelezettség nélkül kapott (járó) támogatás.

lehet hogy banális a kérdés egy kicsit félek már a vesszőktől és az "és", "vagy" jelektől is. 

 

üdv Zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Vissza nem térítendő tám. Munkaügyi Központ

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. máj. 22, 2009 2:16 pm

Szia!

Véleményem szerint az adózás előtt eredményt nem csökkentheted, viszont  a különadót igen.

Ha vissza nem térítendő támogatás akkor igen, de ha visszafiz.köt.nélkül kaptt tám. akkor nem!

A 7.§ (8) c./ bekezdését is  figyelembe kell venni (....nem csökkenthető jogszabály alapján járó támogatásra...)

Jellemzően nem állítható be Tao alap csökkentőbe. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vissza nem térítendő tám. Munkaügyi Központ

HozzászólásSzerző: Szirony1 » pén. máj. 22, 2009 6:20 pm

Szia!

 

Én is erre jutottam 

Az biztos hogy a gázolaj támogatás és a mezőgazdasági támogatás igen az is biztos hogy a szakképzési hozzájárulás nem csökkenti a különadót de akkor mi alapján tudhatom meg hogy mi csökkenti vagy mi alapján tudnám behatárolni?

Köszönöm válaszotokat

 

Zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Vissza nem térítendő tám. Munkaügyi Központ

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. máj. 23, 2009 11:30 am

Szia Zsolt! Nem egyszerű.

Bennem így rögzült: amit korábban elszámoltam költségként és erre kapok támogatást (azaz volt ktg és volt egyéb bevétel is), akkor ezeket nem állíthatom be "mégegyszer ktg-ként"  vagyis adóalap csökkentőbe.

Nálam ilyenek: MVH-n vagy GVOP-n keresztül pályázott beruházási támogatások (mint halasztott bevétel), MVH-n kereszül pályázott TÉSZ működési támogatások. Ezeket a csak a külöönadónál számíthatom be.

Amit beszámíthattam volna Tao alap csökkentőbe, olyan még nem fordult elő.

Talán más jogszabályi háttérrel együtt magyarázva  kifejti. Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég