Adófórum

Adózási és számviteli információk

elengedett adótartozás

TAO

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 6:38 pm

Szia ! 

Ezt találtam: Tao alap csökkentő: " Korábbi évek Tao. szerint növelő bírsága, egyéb jogkövetkezmény elengedett, bevételként elszámolt összege "

Nem tudom milyen fajta adó elengedése volt?
Mert ha abban gondolkodom, hogy ha "TAO" elengedése volt, ami önmagában korábban sem "csökkentette az  adóalapot" , most viszont "bevétel" lett, akkor most  elszámolnám Tao alap csökkentőként.
Viszont ha pl.helyi adó elengedéséről van szó, ami "eredetileg már" csökkentette az akkori év Tao alapát, most viszont bevétel/adóalapcsökkentő lenne, azaz Nulla, akkor én most nem számolnám el csökkentőbe. Üdv:Napraforgó
Miért nem látszik VÉGIG amit írtam...............?????
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 6:41 pm

Hosszabbat írtam..... nálam látszik, de az 1-es válaszomban nem....

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 6:44 pm

Megpróbálom mégegyszer összeszedni a gondolataimat és folytatni .....:
Nem tudom milyen fajta adó elengedése volt?
Mert ha abban gondolkodom, hogy ez "TAO" elengedése volt, ami önmagában korábban sem "csökkentette az  adóalapot" , most viszont "bevétel" lett, akkor most  elszámolnám Tao alap csökkentőként.
Viszont ha pl.helyi adó elengedéséről van szó, ami "eredetileg már" csökkentette az akkori év Tao alapát, most viszont bevétel/adóalapcsökkentő lenne, azaz Nulla, akkor én most nem számolnám el csökkentőbe. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 6:46 pm

Nem tudom milyen fajta adó elengedése volt?
Mert ha abban gondolkodom, hogy ha "TAO" elengedése volt, ami önmagában korábban sem "csökkentette az  adóalapot" , most viszont "bevétel" lett, akkor most  elszámolnám Tao alap csökkentőként.
Viszont ha pl.helyi adó elengedéséről van szó, ami "eredetileg már" csökkentette az akkori év Tao alapát, most viszont bevétel/adóalapcsökkentő lenne, azaz Nulla, akkor én most nem számolnám el csökkentőbe. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 6:46 pm

ezt nem hiszem.... semmit nem látni..........
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 6:53 pm

Mégegy próba:

Nem írod milyen fajta adó elengedéséről van szó. Én így gondolkodom:

Ha ez Tao elengedése volt, ami "akkor"  nem csökkentette a Tao alapot, akkor most elszámolnám tao alap csökkentőbe.

Viszont ha ez az adó a "akkor" pl helyi adó volt, ami már egyszer Tao alapot csökkentett, akkor most nem számolnám el csökkenetőbe.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. máj. 18, 2009 6:58 pm

Sziasztok!

Szerintem nem lehet vele adóalapot csökkenteni. Az idézett jogszabálynak az az értelme, hogy aki elengedi, az adóalapot növel, ezért lehet csökkentő annál, akinek elengedik, akkor, ha a másik fél adózó (azaz ő növeli ugyanazzal az összeggel az adóalapját). 

Az APEH nyilván nem ilyen adózó, ezért nem lehet csökkentő tétel sztem. Főleg, ha eredetileg ktgként volt elszámolva ez az adó.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. máj. 18, 2009 7:09 pm

Sziasztok!  Mégegyszer végiggondoltam...

SZERINTEM IS BÖBE GONDOLATMENETE  ÉS VÁLASZA A HELYES !

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elengedett adótartozás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd máj. 19, 2009 3:53 am

Szerintem is. Mert itt senki nem engedett el semmit, csupán az óra ketyegett...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég