Adófórum

Adózási és számviteli információk

0829-06-03 lap!

TAO

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: seruska » vas. máj. 17, 2009 12:50 pm

Szia Szesze!

1. Futtass fkkivonatot, eredményt, mérleget(részleteset)

2. A 0829paraméterezhetőben ellenőrizd le az adatokat(nekem pl.forditva volt az egyik általam beirt számlaegyenlege,K helyett T)

3. Add át imp. fájl-ként, mint ahogy a többi bevallást(pl.65-ös)

4. Egyedi importálással vedd át az ABEVJava-ba.

Kérdés: Figyeltél arra, hogy a törzsadatokat bővíteni kell?(beszámoló megküldő,aláíró adatai stb..)

Nekem sikerült átvennem a 0829-re, szuper jó ez a progi, nagyon szeretem, a gyakorlatra épül, nagyon megkönnyíti a munkámat.

Ha további kérdésed van, ne kímélj! Kérdezz bátran! :-)

Üdv:Seruska

seruska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: seruska » vas. máj. 17, 2009 12:59 pm

Apropó Szesze!

Még egy kérdés:mikor frissítettél kettős progit? Az utólsó május 5-i megvan?

Bocs,hogy csak most jutott eszembe.

Seruska

 

seruska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: SZESZE » vas. máj. 17, 2009 12:59 pm

Sziasztok Kedveseim!

Nélkületek már nem élet az élet!!!! Az biztos!

Én is megpróbáltam, de valamiért azt írja ki hogy valamilyen minuszos szám miatt nem sikerül! Képzeld Seruska, még írtam a Forintsoftosoknak azért is, hogy jövőre az egyéni vállalkozók SZJA bevallását is ilyen könnyen lehessen majd megcsinálni! Remélem ill. biztosan segítenek abban, is, de tele lehet a hócipőjük velem, mert ha hallok valamit,  megírom Nekik! De tényleg aranyosak és segítőkészek!!!

Na visszatérve erre az importálásra, mindjárt csinálok egyet és majd megírom sikerült-e! Nekem van olyan hogy túlfizetés a szállítóknál és én az követelésbe tettem ill. a főkönyvi számlaszámnál beírtam a követelésbe tevéshez a mérlegsorokat! Már itt is mindenre gondoltam, de nagyon, de nagyon szeretném , ha legalább egy sikerülne! Ha nem akkor valahogyan elküldöm nekik emailon és segítenek! Ezeket az adatokat meg megnézem mégegyszer!

Kislányok nehéz a könyvelők élete!!!!!!!

Majd jövök még a gondjaimmal!

Rozál

 

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: SZESZE » vas. máj. 17, 2009 1:33 pm

Szia Seruska!

Igen mert itt a munkahelyemen, csak tegnap tettem fel ezt a 0829-et! Úgy hogy az friss! De megnézem még azt is!

Leírom ide, hogy mi a hibám! De  paraméterezhető listát is kellene csinálni előtte? Nekem nem sikerült most!

hiba: 0829A-01/ sorszám0,Belső azonosító=mérleg_jobb, import azonosító=20632, Közös azonosító=20632 mezőjébe, -335 formai okok miatt nem írható be!/irid=3/

Nekem ez olyan mintha kínai lenne, de tényleg!

Ha tudsz segíteni, nagyon megköszönöm!

További jó munkát !

Üdv. SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: SZESZE » vas. máj. 17, 2009 1:42 pm

Még mindig én vagyok, nem tudom a paraméterezhető listában,  új lekérdezésnél hogy a címéhez mit kell írni és a Fájl név , amiben tárolja mondathoz sem tudom mit írjak!

Köszönöm szépen előre is!

SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: seruska » vas. máj. 17, 2009 1:58 pm

No akkor kezdjük az elején!

A 0829 paraméterezhető listát nem neked kell létrehozni! Az már benn van, de ha nem látszik, azért lehet, mert lejjebb van,(legalulra tették)úgyhogy próbálj meg lejjebb lépegetni. Ha megtaláltad,futtatsd le,(én ki is nyomtattam, leellenőriztem még az átadás előtt) és csak azután tudod a 0829 átadást megcsinálni.

Várom a további információkat, kérdéseket, de szerintem most már sikerülni fog. Drukkolok!

Üdv

seruska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: SZESZE » vas. máj. 17, 2009 2:09 pm

Lefuttattam, de hibát jelzett ki, rájöttem, hogy azért nem tudja átadni, mert a szállítóknál minuszos szám van, átkellene tennem követelésbe! Megcsináltam, remélem sikerült, de most azt kellene csinálnom, írják ott,hogy új lekérdezés és itt kellene valami címet, de címet ha nem írtam be továbbenged, de a fájl nevet, amiben tárolom ill. ő tárolja azt nem tudom, és ott megállt a tudományom! Aztán itt megállt a világ! A fájl nevet nem tudom mi az! Neharagudjatok, de tök béna vagyok ezekhez, sajnos egyáltalán nem értek hozzá! Azt tudom,hogy enter, kattintgatás, stb. de ha már ilyen fájl név, stb. van akkor nem tudok tovább lépni!

Ha még ebben segítenél, mert így csak mindig a legelső listát adja fel!

Hűha!!!! De nehéz!

Köszi!

Üdv.

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: seruska » vas. máj. 17, 2009 2:39 pm

Nem értem kristálytisztán, hogy hol kérdezik a címet és a fájl nevet?

Tehát, megcsináltad a fkkivonat, m-e-t, és most beléptél a paraméterezhető listákba. Megtaláltad benne a 0829-et, lefuttattad, kinyomtattad, leellenőrizted, majd beléptél a kimutatások, 0829bevallás átadásába.Ha a fájlnévben nincs ott automatikusan , hogy mi lesz az import neve, ahova átadja, akkor üssél egy entert és beírja magától a progi.(de vigyázz, hogy előtte ne legyen benne semmi szöveg, ezt úgy éred el, hogy a delete gombbal kitörlöd) és utána enter, enter stb.. mint a 65-ös bevallásnál.

Bocs ha nem vagyok érthető, vagy túl ovisnak találod, de  nem tudom, hogy  épp melyik program lépésnél akadtál meg. 

Várom a fejleményeket, hogy tudtál-e hasznosítani valamit a leírtakból. Szeretném, ha sikerülne! 

 

seruska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: SZESZE » vas. máj. 17, 2009 5:30 pm

Szia Seruska!

Neharagudj, de írtam Neked, leírtam az egészet, de kimentem az időből és hiába küldtem el, elszállt az egész! Holnap megírom, majd hogy mit tudtam vele alkotni! Írok a Forintsoftnak, hogy legyenek szívesek segíteni!

Köszönöm a segítségedet, nagyon hálás vagyok érte!

Már kívülről tudom,hogy mit kellene csinálni, ha tudnám a címet és a fájl nevet amiben eltárolja!

Szép álmokat!

Üdv. SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0829-06-03 lap!

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. máj. 18, 2009 4:02 am

Kedves Seruska!

Nagyon köszönöm a segítségedet, SIKERÉLMÉNYEM van! Egyet sikerült megcsinálnom, még a kieg. hiányzik - azt is importálom , már a mérleget és az eredménylevezést -  és készen van! Tényleg nagyon jó! !!! Talán kettő helyen kellett beleírnom adatot, ahogy leellenőriztem, de az semmi, a többihez képest! Nagyon nagy segítség az biztos!

Szeretnélek megkérdezni, hogy jegyzőkönyv formátumot nem tudod hol tudok szerezni? Vagy van ennek valamilyen formája, mert eddig én csak normális jegyzőkönyet írtam a beszámoló elfogadásáról!

Tegnap éjjel olvastam a ForintSoft honlapon, hogy 21-én ingyenes előadást tartanak az Elektronikus bevallással kapcsolatban! Nem tudom, de jelentkeztél-e, én szeretném ha legalább a gyerekem eltudna menni! Könnyebben sikerülne a feladás, meg minden ami ezzel kapcsolatos!

További nagyon szép napot kívánok Neked!

Én is szívesen segítek Neked bármikor, ha tudok!

Üdv. SZESZE 

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég