Adófórum

Adózási és számviteli információk

0829 06 lapjai és esbo program.

TAO

0829 06 lapjai és esbo program.

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! ide másoltam a kitölt.mutatóból a 06 lapokra vonatkozó útmutatást. Nem mintha ti nem olvasnátok:), de a kérdésem ehhez kapcsolódik. Manuálisan ki sem tudom tölteni a főlap c blokkját. A kész bevallásom, amit egy tao programból másoltam át, az abevbe hibára hozza a 0603 és a 04 lapot. Pedig a taoprogramban hibátlan, lefutattam a külső, belső ellenőrzést. Valaki használja ezt a modult, amit én? Jó lenne tudni, hogy mitől veszi át hibásan. (40x frissítettem már az abevet, és a 0829es nyomtatványt, átnéztem a másik progiban is az adatokat, minden jó)

"A bevallás garnitúrának – a 06-os laphoz írtak figyelembevételével is – nem feltétlenül kell
mindegyik lapját benyújtani. A borítólap „C” mezőjében a megfelelő kódkockában kérjük
„1”-gyel – illetve a 09. lapra vonatkozóan a benyújtott lapok db számával megegyező
számmal – jelölni, hogy a bevallás melyik részletező lapján szerepeltetett adatot, amelye(ke)t
be is kell adni.
A 06-os lap megfelelő részletező lapját – a hozzá tartozó kódkockában „1” jelölésével – csak
annak az adózónak kell benyújtania, amelyet jogszabály arra kötelez, illetve amelynek
adóelőleg-fizetési kötelezettsége van. Kötelezettség esetén a társasági adóelőleg
vonatkozásában a 06-01, 06-02, 06-03 lapok közül csak az egyikhez, a különadó előleg
tekintetében a 06-04-es laphoz tartozó kódkockában lehet jelölés.
A 06-os lapot
- be kell nyújtani, de csak annak megfelelő részletező lapját – az ahhoz tartozó
kódkockában az „1” jelölésével – az adóelőleg fizetésére kötelezett adózónak;
- nem kell benyújtani – a részletező lapok kódkockáit üresen kell hagyni – az adóelőleg
fizetésre nem kötelezett szervezeteknek (például alapítványoknak), valamint az
átalakulás meghatározott eseteiben (ha nem kell e lapot kitölteni);
- nem kell benyújtani, de a 06-01, 06-02, 06-03 lapok egyikének és/vagy a 06-04 lap
kódkockájába „0”-át kell írni, ha az adózónak adófizetési kötelezettsége az adóévben
nem keletkezett (például 500 Ft alatti összeg, adókedvezmény, illetve nulla vagy
negatív adóalap esetén). A „0” érték jelölése előlegbevallásnak minősü
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0829 06 lapjai és esbo program.

HozzászólásSzerző: pimpa1 » kedd jún. 02, 2009 6:27 pm

a kérdés tárgytalan.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég