Adófórum

Adózási és számviteli információk

adótartozás- kedvezmény

TAO

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: siren89969 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 Sziasztok! Dilemmában vagyok.

2,5 millió forint adóalap csökkentésről van szó.

A TAO szerint a helyiadó mint csökkentő tétel akkor vehető figyelembe, ha 2008.12.31-én nem volt (apeh, önkormányzati) adótartozása a társaságnak. Az új art. szerint 2009.01.01-től az adótartozást összevontan kell figyelembevenni. Az én esetemben a társaságnak 2008.12.31-én 1.038 tartozása és 1.052.600,- túlfizetése volt az apeh-nél. Az új art. vagy a régi art. előírásait kell figyelembe venni a 2008.évi TAO bevallásnál?

Válaszaitokat előre is köszi: siren@gportal.hu

siren89969
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. ápr. 29, 2009 9:52 am

Szia!

Szerintem a régi art szabályait kell nézned és ha egy adónemen hátralék van, akkor már nem veheted igénybe a kedvezményt.

Sajnos, én ezt benéztem egyik évben (2006) volt kb. 300 FT (!!!!) hátralék az EHO számlán, a többin meg túlfizetés de a revizor átfogó ellenőrzésben kivette az IPA kedvezményt .

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. ápr. 29, 2009 3:07 pm

Sziasztok !

Szerintem meg  UGYANAZON adóhatóságot összevontan lehet figyelembe venni, DE  arra figyelj, hogy a most benyújtott bevallások  (Tao, helyiadó) alapján számolt adót is dec.31-re kell érteni.

Küldök egy linket, valahol a végén megtalálod. Üdv:Napraforgó

Még annyit, hogy Nemleges adóigazolást is kaptam az APEH-tól, pedig egy-két adónemben  kevéske tartozásom volt, de másiknál lényegesen több volt a "túlfizetés". (régebben ez esetben nem adtak) Üdv:Naprfaorgó


Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. ápr. 29, 2009 5:42 pm

Sziasztok!

A nettó adótartozás "intézménye már "2007-től alkalmazható - Napraforgó által közölt feltételek figyelembevétele mellett.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: tevike » pén. máj. 01, 2009 9:07 am

Az Art.-ban az volt előírva, hogy az egyes adónemeket külön-külön kell nézni, de a hátraléknál is csak az összevont tartozást pótlékolták. Ha a revizor villogni akar, akkor mindenbe beleköt és örül, ha talál valamit, ráadásul törvényszerint (és nem az APEH) gyakorlata szerint.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. máj. 02, 2009 5:46 pm

Szia Tevike! Az, hogy mi volt az ART-ban előírva (valamikor)az ma lényegtelen. 2007.év végén már 2007-re is alkalmazhatóan módosították a törvényt oly módon, hogy már az adókedvezmények tekintetében is összevontan lehet nézni a tartozást ill. a túlfizetést. Ez tény. Egyébként a revizor valóban villoghat, csak nem a törvénnyel ellentétesen. Üdv: P.Zsuzsa
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adótartozás- kedvezmény

HozzászólásSzerző: tevike » vas. máj. 03, 2009 1:48 pm

Szia! Kösz az infot. De más is írt ebben a témában rossz tapaszlatról. Nem találkoztál még olyannal, hogy egyedileg értelmezik a törvényt? Én már igen. S azért is tehetik, mert az adózó (képviselője) inkább behúzza fülét-farkát, csak nehogy tovább keresgéljenek. Gyakorlatban voltam tanúja ilyennek. S megdöbbentek, amikor mi (én) mertem reklamálni.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég