Adófórum

Adózási és számviteli információk

2oo8. évi mérleg leadás

TAO

2oo8. évi mérleg leadás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy feltétlenül muszály leadni az IM-be is a mérleget o4.3o-ig papíralapon, vagy sem, mert mi az általuk küldött csekken fizetjük meg a közzétételidijat, és azt tettük be a boríékba - eddig- most viszont még nem küldték meg a csekkeket, az utálással kapcsolatos járkálás pedig túl babrás a kicsi vállalkozásoknak

 Csinált már valaki elektronikus mérleg leadást, hogyan is kell azt véghezvinni?

 

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

2oo8. évi mérleg leadás

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. ápr. 23, 2009 3:18 am

Ezt ezért nem mondod komolyan? Hogy egy egyszerű átutalás"túl babrás" a kicsi vállalkozásoknak?

Mert azért az elektronikus beszámoló -beküldés  nem tud olyan egyszerű lenni, hogy kevésbé "babrás" legyen, mint a banki átutalás. 

Az elektronikus mérleg-leadásról pedig van itt már kérdés. Például itt:

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/18738/elektronikus-bevallas-mar-pontosabban?wa=ADO0904&uid=477504

vagy itt:

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/18570/2008-evi-beszamolo-elektronikusan?wa=ADO0904&uid=477504

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2oo8. évi mérleg leadás

HozzászólásSzerző: ibatisz » csüt. ápr. 23, 2009 3:57 am

Szia Karola

A www.e-beszamolo.irm.gov.hu oldalról le kell tölteni   a 09EB nyomtatványt. Beszéltem az irem-el telefonon

és azt a választ kaptam, hogy a mérleg, eredménykimutatás stb. nyomtatványt Neked kel a gépbe megszerkeszteni, mert ilyen nyomtatványt nem tettek fel, azzal az indokkal, hogy az mindenkinek más.

Szerintem az mérleg és eredménykim. nyomt. egyöntetű, csak abba a sorba írsz, ami kell.

És ha ezt megszerkesztetted át kell alakítani PDF fájlá, az is ezen a honlapon van a bal oldlai sávba. Szóval isteni, és ha nem értesz hozzá fizesse egy csomó pénzt az informatikusnak.

Véleményt inkább nem mondok erről.

Szia, Batisz Ildikó

Ha még valami kellene  és tudom írj: ibatisz@vivamail.hu

Remélem ez valami segítség.

ibatisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

2oo8. évi mérleg leadás

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. ápr. 23, 2009 4:10 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

2oo8. évi mérleg leadás

HozzászólásSzerző: afg » csüt. ápr. 23, 2009 5:59 am

"...most viszont még nem küldték meg a csekkeket, az utálással kapcsolatos járkálás pedig túl babrás a kicsi vállalkozásoknak..."

A Cégbíróságon kértem és kaptam üres csekket, amikor leadtam a beszámolót, ezen befizethető a közzétételi díj, így nem kell megvárni, míg az IRM kiküldi a csekket.

üdv

afg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron