Adófórum

Adózási és számviteli információk

KFT alapitás

TAO

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: pintyő1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Régen foglalkoztam már kft könyvelésével. Leírnátok pár szóban, hogy mi kell az alapitáshoz, ügyvéd, apeh bejelentkezés, tőke?

 Légyszí, légyszí!

Andi

pintyő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: norina » kedd ápr. 14, 2009 6:50 am

Szia Andi!

Mindenképpen ügyvéd kell! Minimum 500.000.-Ft-tal lehet alapítani. A legegyszerűbb a szerződésmintás alapítás, de az ügyvédnek úgyis tájékoztatni kell az ügyfelet a lehetőségekről, díjakról...stb. Szerződésminás alapításnál 15.000.-Ft eljárási illetéket kell fizetni és nincs közzétételi költségtérítés. Előre el kell dönteni, hogy milyen módszer szerint akar "áfázni", az ügyvéd kérdezni fogja.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

norina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: karacsonyii » kedd ápr. 14, 2009 1:31 pm

Szia!

 

Az igaz, hogy a legegyszerűbb a szerződésmintás alapítás, de ott kivannak egyes elemek zárva pl: osztalékelőleg fizetési kötelezettség, ami nélkül osztalék előleget nem fizethet a cég. Ezért érdemes átgondolni ezen alapítást. Tőke szükséges 500 e Ft, illetve ügyvéd is. Bejelentéseket Apeh, KSH, OEP, illetve Önkormányzathoz kell megtenni. Szüksége van még ügyfélkapu regisztrációra is, amit szintén be kell jelenteni az Apeh-hoz. Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel!

 

Üdv.: Ildikó

karacsonyii
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: kovand » szomb. máj. 09, 2009 12:29 pm

Szia!

Az OEP-hez már nem kell bejelentést küldeni. Van egy excel táblázatom, amiben benne van, hogy milyen bevallást hova kell benyújtani, és milyen határidővel.

Ha kéred, akkor el tudom küldeni e-mail-en.

Andi

kovand
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: pintyő1 » kedd máj. 12, 2009 3:25 am

Sziasztok!

 

Köszi szépen a váaszokat.

Ha jól gondolom " kovand " név alatt jött egy válasz, amiben irta Andi, hogy el tudja küldeni emailen a benyujtandó bevallások listáit.

E-mail cimem. andrea@kero.eu.org

pintyő1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: kovand » kedd máj. 12, 2009 7:11 am

Szia Andi!

Elküldtem a táblázatot az e-mail címedre. Igaz ebben még benne van az OEP-hez történő bejelentés, de azt már nem kell csinálni, felhívtam az OEP-et és ők mondták!

Az alapítást ügyvédnél kell kezdeni, költsége ha jól emlékszem 18.000 Ft illeték + az ügyvédi munkadíj. Min. tőke 500.000,-Ft, de most már elég egy nyilatkozat arról, hogy befizették a tagok a tőkét a pénztárba, tehát nem kell konkrétan betenni a bankszámlára. Utána nyitni kell egy bankszámlát valamelyik bankban. Ha ez megvan, akkor kell beküldeni a bejelentőket a megfelelő helyekre.

Ja, és egy jótanács: ha lesz a cégnek telephelye, akkor azt érdemes már alapításkor jelezni az ügyvédnek, mert utána egy módosítás majdnem annyiba kerül mint maga a cégalapítás.

Üdv: Andi

kovand
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: fejesga » hétf. júl. 13, 2009 3:10 pm

Kedves Andi!

Elküldenéd nekem is a táblázatot? Nagyon megköszöném.

e-mail:fejesga@freemail.hu

Marika

fejesga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: biarnei » csüt. júl. 30, 2009 3:52 am

Kedves Andi!

Szükségem lenne nekem is táblázatra. Most alapítanak Kft-t ügyfeleim. Még nem volt újonnan alakuló cégem, s nagy segítség lenne.

e-mail címem: biari@freemail.hu

Köszönöm: biarnei

 

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: maya0411 » csüt. júl. 30, 2009 4:03 am

Szia Andi!

Kérlek küldj nekem is az excel táblázatodból maya0411@freemail.hu címre.

Köszönettel: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KFT alapitás

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » hétf. aug. 17, 2009 6:04 am

Szia Andi, kérlek küldj nekem is a táblázatból. éppen ma kaptam meg az anyagot az ismerőstől, és látom, hogy íaz egyszemélyes kft cégb ejegyzése 2009. július 13.-a. Ezé-rt tallóztam itt az adófórumon, hogy hová, és mikori dátummal kell a céget bejelenteni.

Ezért örfültem, hogy rád találtam, és köszönöm a segítséged. Üdv. Ági

E-maillom: kispiktorbt@citromail.hu

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég