Adófórum

Adózási és számviteli információk

végelszámolás tagi kölcsönnel

TAO

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: tothnemarianna » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, az alábbi témában!

Végelszámolás alatt álló bt, tagi kölcsönnel rendelkezik! Ha előírom a különadót és az illetéket, akkor kötelezettsége van és akkor nem kap nullás adóigazolást a törlési kérelemhez. Csapda, mert így nem folyhat le az egyszerűsített végelszámolás! Ha valakinek van tapasztalata, kérem írja le!

a kedvezményes 10%-os adókulcsal meg nem engedheti el, mert negatív az eredménytartaléka és a 2008-as évnek sem volt eredménye, jól gondolom?

Köszi: Tóthné

tothnemarianna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szomb. márc. 07, 2009 8:02 am

Szia Marianna!

 

Szerintem tagi kölcsön elengedése helyett jobban járnátok, ha a tagok pótbefizetést teljesítenének. Ennek feltétele, hogy a Társasági Szerződés megengedje, de legalább taggyűlési határozat legyen róla. Az a fontos, hogy a pótbefizetés összege fedezetet nyújtson a tagi kölcsönre, mert akkor ezáltal megszűnik a kölcsön (kötelezettség). A befizetett összegből ki tudod fizetni a kölcsönt, nem lesz a Bt-nek kötelezettsége. A pótbefizetés a saját tőkét növeli.

Így nem kell illetéket, különadót sem fizetni.:)

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: tothnemarianna » szomb. márc. 07, 2009 8:44 am

Kedves Andi!

Igen, Rád számítottam, hogy válaszolsz, mert a fórumon láttam, hogy van már tapasztalatod az ügyben!

A helyzet, hogy felkerestem a héten egy adótanácsadót és egy ügyvédet, ők is ezt tanácsolták, sőt mondták, ha a cég ügyvédje nem csinálja meg a társasági szerződés módosítást, akkor majd ők elvállalják.

Felhívtam a cég ügyvédjét, és kiabált, hogy mit képzelek, ki volt az aki ilyen tanácsot adott?

Elmondta, hogy visszadobja az anyagot, majd keressünk olyat, aki ez a jogi lépést megteszi, mert ilyen nem létezik, hogy egy cég elhatározza a végelszámolást, 01.31-el elhatározza, hogy befejezi, de közben a végelszámolás alatt még összeül a cég és pótbefizetésről dönt.

Az ügyfél és én értetlenül állunk, mert én is hallottam már ilyenről, de akkor az ügyvédjük miért nem akarja megtenni?

 Arról nem is beszélve, hogy egy társasági szerződés módosítás még mindig olcsóbb, mint 400 e Ft. illeték+ különadó!

Mi a véleményed?

Köszi Tóthné

tothnemarianna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. márc. 07, 2009 9:22 am

Sziasztok !

A tagi kölcsönnél még azt is figylembe kell venni, ha azt a tag ingyen adta, akkor az "elengedett" kamat a társaságnál rendkívüli bevétel lesz, amellyel meg kell emelnie a TAO alapot.

Ha kamatra adta, akkor a kamat a magánszemélynél adókötelezettséget eredményez.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: Panni49 » szomb. márc. 07, 2009 9:58 am

Szia! Nem akarok lenni az ügyvéd fizetetlen prókátora, de ha a cégnek kötelezettsége (tartozása) van,akkor eleve nem lehet végelszámolásnak nekiindulni.
Tehát a kérdéses dolgokat nem a végelszámolás alatt szokták rendbetenni,hanem még a tevékenységet lázárás előtt.Az általad leírtakból következtetve,ha 01.31 a végelszámolás kezdő időpontja,akkor a tevékenységet lezáró mérleg 01.30-a volt.Tehát ezen időpontig ajánlatos lett volna minden olyan dolgot rendbetenni,ami a végelszámolást nem akadályozza,vagy legalább is  leegyszerűsíti.Ez azonban nem mentesíti az ügyvédet a parlagi stílusa alól, annál is inkább,mert  egy ceruzavonást sem csinálnak ingyen.Egyébként az Andi véleményét erősítem,sőt még jegyzett tőkét is lehet emelni.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: tothnemarianna » szomb. márc. 07, 2009 11:19 am

Sziasztok!

Köszönöm, hogy összefogva segítetek nekem!

Nem lettek a dolgok rendbe rakva, most így utólag akkor nem is lehet!

Akkor előírom az illetéket és a különadót, így kötelezettsége lesz a társaságnak. Így a végelszámolói jelentésben nem írhatja, hogy nincs kötelezettsége!?

Esetleg arra gondoltam, hogy beszélnék az APEH-nál az ellenőr csajjal, hogy hogyan lehet részletfizetést kérni az illetékre. szerintetek meddig lehet húzni az időt, hogy a nullást kiadják és ne menjen át felszámolásba?

Légyszi segítsetek!

Üdv. Tóthné

tothnemarianna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. márc. 07, 2009 11:29 am

Szia Panni!

Véleményem szerint amennyiben a cég vagyona fedezetet nyújt a kötelezettségekre, tehát nem fizetésképtelen egy társaság, akkor semmi akadálya nincs a végelszámolásnak. Az való igaz, hogy általában előtte rendeznek minden kérdéses dolgot, de ennek kötelezőségét semmi nem írja elő. A lényeg, hogy a tartozásokra legyen fedezet. Ha nincs nem beszélhetünk végelszámolásról.

Az ügyvédek nem vizsgálják ezt a kérdést. Ez  a képviselő majd a végelszámoló feladata.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. márc. 07, 2009 11:41 am

folytatva az előző gondolataimat: ha nem elég a vagyon és a tagok "pótbefizetéssel" sem rendezik a hiányzó fedezetet, akkor a végelszámolás felszámolássá alakul át. Szóval nem értem az ügyvédet a jog oldaláról sem.

Egy hasznos link:

http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9gelsz%C3%A1mol%C3%A1s

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: tothnemarianna » szomb. márc. 07, 2009 12:41 pm

Sziasztok!

Oké, de akkor most mi a helyzet?

Nem lehet lefolytatni egyszerűsítve?

És amit írtam feljebb, arról mit tudtok? Adnak haladékot?

Köszi :Tóthné

tothnemarianna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

végelszámolás tagi kölcsönnel

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. márc. 07, 2009 1:08 pm

Az egyszerűsített eljárásra 120 nap van.

A pótbefizetésre vonatkozóan meg kellene nézni mit ír a Gt mert vannak rendelkezések, amelyek a Bt-k, Kkt-k esetében alkalmazhatóak, de nincsenek előírva kötelező jelleggel. Andi is azt írta, hogy de legalább taggyűlési határozat legyen róla. Ezen a vonalon próbálj elindulni - hátha járható út. Persze, ha van vagyona a Bt-nek annak "értékesítése" fedezetet nyújthatna a kölcsön visszafizetésére.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron