Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elvárt adó???

TAO

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Ismét a színen...:)

Van egy cégem, idén alakult bt-ből kft-vé...neki számolnia kell az elvárt adóval? Bár lehet, hogy a kérdést meg is válaszoltam, de hátha tévedek. Újonnan alakult cégnél az előtársasági adóévben, és azt követően nem kell, ebből gondolván, hogy az átalakult cégnél is lehet valami ilyesmi kibúvó.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. jan. 29, 2009 3:55 am

Szia! Előtársaságról akkor beszélünk,ha jogelőd nélkül alakul gazdasági társaság.A Te esetedben a Kft az jogutódja a Bt-nek.Szerintem ennek alapján az elvárt adó nem kerülhető ki,de ahogy írod "számolni kell az elvárt adóval? nem kell csak ajánlatos.Üdv.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 29, 2009 6:29 am

Igen, azt tudom, hogy jogelődje van, csak azt gondoltam, hogy -mint más esetben is- talán kivétel alá esik az átalakult cég  is.

Nem kötelező, de ajánlatos? Úgy érted  a vállalkozás eldöntheti saját felelősségre, hogy mit fizet? Ebből ezt szürőm le. 

Nem módosították még az adóalap csökkentő tételt az anyagbeszerzéssel?? A szolgáltató cégeknek nincs ELÁBÉ -je, és ez nem fair.

 

 

pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 29, 2009 6:41 am

Szia!

 

Ha meg tudja magyarázni, hogy miért fizet kevesebb adót, mint ahogy a minimum alap szerint elvárható lenne, akkor nincs gond. Ez idén lesz először hangsúlyos, hiszen a tavalyi évben még arányosítani kellett, emiatt nagyon sok veszteséges cégnek az elvárt adóalapja is mínuszos lett (alig akartuk elhinni... :) ).

Vannak még kivételek, amikor nem kell a minimum alapján számolni, pl. elemi kár esetén, de azt is dokumentálni kell.

Nem módosították az adóalap csökkentő tételeket.

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 29, 2009 7:10 am

Állítólag az alvállalkozói ktget is le lehet vonni? Én nem olvastam sehol, és a továbbképzésen sem hangzott el. Viszont egy ismerősöm szerint igen, mert náluk a tk-n ezt mondták.
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 29, 2009 7:39 am

Szia!

 

A TAO tv. 6. § (8) bekezdése írja a csökkentő tételeket az a) pont így szól:

(A jövedelem-minimum meghatározásakor az összes bevételt csökkenti) az eladott áruk beszerzési értéke és az eladott közvetített szolgáltatás értéke.

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Elvárt adó???

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 29, 2009 7:44 am

épp az imént olvastam. :) Köszi a segítséget!
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron