Adófórum

Adózási és számviteli információk

Artisjus elhatárolása

TAO

Artisjus elhatárolása

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az elhatárolással minden évben bajom van, kérlek segítsetek. Artisjus küldött 2008. októberben jogdíjfizetési értesítőt amin júniusi időszak szerepel. Az összeg nagysága miatt két részletben fizeti a cég. Az első részletet decemberben elutalták, a második felét márciusba fizetik, így állapodtak meg a jogvédő irodával. Számlám csak a díj teljes kifizetése után lesz, mindig utólag küldik. Kérdésem a fizetési értesítő alapján elhatárolással kell-e könyvelni a 2008-as évre? Mikor helyezhetem levonásba az Áfá-ját, én úgy gondolom márciusba amikor megkaptam a számlát? Kérek szépen megerősítést!

köszönöm tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Artisjus elhatárolása

HozzászólásSzerző: loncika » hétf. jan. 12, 2009 3:54 pm

Költségek közé csak annyit lehet tenni, amennyi az értesitő szerint 2008-évre jogos, a többit elhatárolásba kell tenni, ha van rajta áfa,  azt egyéb követelésként tartanám nyilván. A kifizetést én szállitóra könyvelném, és majd amikor  2009ben megküldik a végleges elszámoló számlát, akkor szüntetném meg az elhatárolást a szállitóval szemben és számolnám el az áfát is.
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Artisjus elhatárolása

HozzászólásSzerző: Moneszka1 » hétf. jan. 12, 2009 6:26 pm

Mindenképp csak a számla kézhezvétele után tudod az áfát visszaigényelni, elhatárolni márc.31.-ig kell. Utánna 2009-es ktg. Tehát ha 2009 márc. 31-ig le tudod könyvelni a szlát, a 2008 évi ktg-et elhatárolod. A kiegyenlítés 2008-ban mindenképp szállítóra kerül, és onnan jön át 2009-re az egyenlege. Dijértesítő nem könyvelünk, csak számlát. Tehát az alapján még nem tudsz elhatárolni.

Üdv

Monesz

Moneszka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Artisjus elhatárolása

HozzászólásSzerző: htagnes » kedd jan. 20, 2009 3:34 pm

Szia!

2009-ben a mérleg készítésig felmerült 2008. évre vonatkozó  költségeket le kell könyvelni . A számlát pedig, mint írtad márciusban megkapod. Tehát akkor lekönyveled a költséget+áfát a szállítóval szemben. Majd a 2008. évre eső költséget elhatárolod.

Egyébként , mivel évváltás van ez elég farmuci helyzet. Jobb lenne , ha a decemberben kifizetett díjról előleg számlát állítana ki .

 

üdv:ÁGi

htagnes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég