Adófórum

Adózási és számviteli információk

Előleg fizetési kötelezettség változott!

TAO

Előleg fizetési kötelezettség változott!

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Lehet, hogy csak nekem új, de az eredetileg 2009.01.20-án esedékes TAO-, és különadó előleget az adófolyószámlán 2008.12.20-i esedékességgel írták elő. Tehát addig be kell fizetni (???) függetlenül attól, hogy egyébként feltöltési kötelezettsége nincs.

Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előleg fizetési kötelezettség változott!

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » csüt. dec. 18, 2008 11:44 am

Én valamelyik (2003 vagy 2004 évibe) 29-es kitöltési utmutatóban olvastam, hogy az utolsó negyedévi előleget 12.20-ig kell fizetni. Úgyhogy mi így fizettetjük be. Ettől függetlenül egyik cégnél 12.20-ra, másiknál 01.20-ra írták elő. Rájönni nem tudtam, hogy mi alapján, úgyhogy inkább 12.20-ra fizetjük az utolsó negyedévi előleget. A főkönyvi kartonon is jobban látszik, a befizetett előleg. 
Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előleg fizetési kötelezettség változott!

HozzászólásSzerző: CI_KU » csüt. dec. 18, 2008 12:52 pm

Szia Andulka!

Ez már elég régóta így van. Az ART 2,számú mellékletében van a határidők között, hogy a 12.havi i.. a IV. negyedévi előleget a feltöltéssel egyidőben 12.20-ig kell megfizetni, és ezzel az időponttal írják elő kötelezettségként a folyószlán. Ez a feltöltési kötelezettségtől független, mindenképpen előírják az előleget, mert azt az előző évi t.adó bevallásban már bevallottuk.

Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előleg fizetési kötelezettség változott!

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 18, 2008 1:10 pm

Sziasztok!

Az Art. 2.sz. melléklet I. fejezet Határidők 3.sz. pontja miatt van. E szerint:

3. A társasági adó

A) A társasági adó előlege

a) Az adózó,ha a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény szerint havonta fizet adóelőleget, akkor az adóelőleget

minden hónap 20. napjáig,

ha a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény szerint negyedévenként fizet adóelőleget, akkor az adóelőleget

a negyedévet követő hó 20. napjáig

fizeti meg.

Tehát hiába nem kötelezett valaki feltöltésre, ha havi gyakorisággal kell előleget fizetnie, akkor a dec. havit is (meg minden havit) az aktuális hó 20-ig kell átutalni.

A feltöltésre nem kötelezett negyedéves gyakoriságú előlegfizetők viszont negyedévet követő hó 20-ig kötelesek előleg fizetni, azaz a IV.névet január 20-ig. Ha viszont negyedéves, de feltöltésre kötelezett, akkor dec.20-ig kell a IV.névi előleget is megfizetni.

Ezt a folyószámlákon is így írják elő.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előleg fizetési kötelezettség változott!

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. dec. 18, 2008 1:25 pm

Sziasztok!

Már kezdek frászt kapni ettől az előlegtől. Most lekértem egy feltöltésre nem kötelezett cég folyószámláját (időszak vége december 31.) A társasági adó előleg nincs előírva  decemberben, viszont a különadó-előleget előírták 2008. dec. 20-i dátummal. Ezek szerint az egyiket kell decemberben, a másikat pedig január 20-ig fizetni. (Negyedévente fizet előleget)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előleg fizetési kötelezettség változott!

HozzászólásSzerző: takine2 » csüt. dec. 18, 2008 3:23 pm

Szia Andulka!

Ha nincs feltöltési kötelezettséged, akkor a TAO IV.n.évi előleget 2009.01.20-ig, a különadó IV.n.évi előlegét viszont 2008.12.20-ig kell befizetni, bevallás nincs.Én is elég sokat bogarásztam, de a különadóról szóló rendeletben benne maradt 2008-ban is, hogy tárgyév 12.20-ig az előleget be kell fizetni. Remélem tudtam Neked segíteni.

Üdv.Margó 

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég