Adófórum

Adózási és számviteli információk

tervezőprogram écs

TAO

tervezőprogram écs

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy egy tervezőprogramot hova aktíváljak és milyen %-kal?

Én szellemi terméknek gondoltam, de nem találtam rá écs-t. Lehet, hogy nem is az. Megvette a cég, nem bérli.

Köszi

Marcsi

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tervezőprogram écs

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd nov. 25, 2008 1:05 pm

 Szia Marcsi!  Nekem a könyvelő program a (immat.jav.) szellemi terméken van nyilvántartva, s az SZTV szerinti écs-je annyi év, amennyi időre tervezte a cég, hogy ezt fogja használni.., tehát a beszerzéstől számít,  ha 4 évig tervezem használni, akkor: évi 25%.    A számviteli politkájában kellene, hogy szerepeljen a cégnek, hogy milyen értékű, milyen immat.jav., tárgyieszközök tekintetében milyen amortizációt használ...

A tao.tv. 1.sz. mellékletében Értékcsökkenési leírás szabályai..

5. pont a) szerint: az immateriális javaknál és az ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jogoknál, (figyelemmel a 13. pont ((cégérték)) rendelkezésére....

      az az écs alkalmazható a Tao szerint, amit a vállalkozás az SZTV szerint is alkalmaz

Attól hogy a programot megvettétek, szerintem másnak nem adható el, tehát a maradványértéke az SZTV szerint vélhetően nulla, ha pedig így van, akkor az immat javnak az SZTV-ben elszámolt écs-je összegszerűségében is meg fog egyezni a tao.szerint elszámolható écs-vel. (ha programot esetleg vagyoni értékű jogként tartja nyilván a cég, az is immat jav., éppúgy mint a szellemi termékek)  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

tervezőprogram écs

HozzászólásSzerző: gonzales » kedd nov. 25, 2008 1:18 pm

Szia, köszi, akkor kb. jól gondoltam, csak egyszer hallottam, hogy nem mindegy hogy megvette és a saját programja, vagy csak bérli.

Köszönöm Marcsi

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron