Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

TAO

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! A helyzet a következő: cégünk telephelyére két kutyus került, (kidobták őket, és mi befogadtuk), akik nem kifejezetten házőrzök, hanem inkábbjelző kutyák. (első osztályúak:) ) Vettünk nekik házat, tálakat, eledelt. Bekerülhetnek a cég eszközei közé, illetve elszámolható-e a nekik vásárolt dolgok? Ebben szeretném a segítségetek, tapasztalatokat kérni! Köszi Pimpa
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » vas. nov. 23, 2008 5:13 pm

Igen, elszámolható. Ők lesznek az "őrkutya" kategória. A 0-ás számlaosztályban. Természetesen az ő értékük változatlan marad, csak mint létszám "leltározod" majd. Egy kutya értéke olyan 5-10 ezer Ft-tal szokott szerepelni a könyvekben.
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. nov. 23, 2008 9:39 pm

Hajni a kutya nem öregszik????: ))))))/remélem a kérdező nem haragszik, de ezt nem tudtam kihagyni/ Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: pimpa1 » hétf. nov. 24, 2008 8:05 am

:))) écs miatt kérdezed? miért a 0 számla osztályba kell könyvelni, s miért kell értéket adni? 0 forinttal nem lehet nyilvántartásba venni?
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. nov. 24, 2008 8:24 am

Szia! Bocsi hogy megzavartalak. Ugy gondoltam, hogy ismered az általunk használt :)))))jelet, ez arra utal hogy vicc volt. Nem akarok hülyeséget írni /már megtettem, de azt hiszem ez belefért/, de én társaságokkal már nem foglalkozom, mert szerencsére elég sok egyéni váll.ügyfelem van. Elnézést mégegyszer. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. nov. 24, 2008 8:44 am

Sziasztok!

Hát szerintem sem a nullás számlaosztályba kéne könyvelni. Nulla értékkel fel lehet venni analitikába kis értékű tárgyi eszközként. Mert ez is "bekektetett eszköz" kategória. (jaj, szegénykék, olyan nevetséges őket tárgyi eszközként kezelni, nálunk családtagok). Szóval nyugodtan vedd fel analitikába tárgyi eszközre, és amit nekik vesztek nyugodtan számold is el.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » hétf. nov. 24, 2008 8:53 am

Bocs mindenkitől, nálunk a könyvvizsgáló 0-ra tetette, értékkel. Écs nélkül. Ha megöregszik és meghal, akkor kivezetődik.

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kutya, mint tárgyi eszköz?!

HozzászólásSzerző: pimpa1 » hétf. nov. 24, 2008 9:00 am

köszi, nekem is ez a szimpatikus. Persze, nálunk is családtagnak számítanak.:)
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég