Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tárgyi eszk. elsz.

TAO

Tárgyi eszk. elsz.

HozzászólásSzerző: bordine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! 

A véleményetek szeretném kérni, hogy építőipari cégnek elszámolható tévé. Az irodába, vagy kinn az irodakonténerbe.

bordine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tárgyi eszk. elsz.

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. okt. 16, 2008 1:20 pm

Szia!

Nekem pl. volt egy mosodás vállalkozóm, az a saját felelősségére vagy 3 db tv-t is elszámolt. Irtó nevetséges volt, én figyelmeztettem is őt mindig, de ő ragaszkodott hozzá. Szerintem az építőipari cégnél is a cég vezetője döntse el, ha meg tudja magyarázni, hogy ez miképp fűződik a cég tevékenységéhez, akkor igen. A tv díj és az Artisjus jogdíj gondolom itt szóba sem jöhet, mert nem vendéglátóipari, szórakoztató, szállodai egységben működtetné.

Üdv. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszk. elsz.

HozzászólásSzerző: Timcsi75 » szer. okt. 29, 2008 7:36 pm

Szia!

Az adóhivatal ha ellenőriz először a TV tényleges helyét fogja meg kérdezni, és csak utána esetleg h.miért van. (De ezt a Te kartonon tüntesd fel!)

Véleményem szerint elszámolható, mert ha irodában van, akkor esetleg egy építkezésen felvett videót kell megnézni, vagy egy új technikát lehet tanulni egy TV műsoron keresztül. Konténerben is lehet ugyanezért!

Timcsi

Timcsi75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Tárgyi eszk. elsz.

HozzászólásSzerző: bordine » csüt. okt. 30, 2008 9:29 am

Köszönöm a válaszotok!

Kiderült, hogy a tv monitorként is használható, így az irodában számítógéphez is lehet csatlakoztatni.

bordine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég