Adófórum

Adózási és számviteli információk

magánszemély nevére szóló számlák elszámolása

TAO

magánszemély nevére szóló számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: aenima » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nemrég elvállaltam egy betéti társaság könyvelését, s azt láttam, hogy az előző könyvelő elszámolta költségként, a beltag magánszemély nevére szóló rezsi számlák ( gáz, villany, telefon ) meghatározott hányadát, azon az alapon, hogy a cég székhelye megegyezik a beltag állandó lakóhelyével. Az ingatlan a magánszemély tulajdona.

Szerintetek ez helyes? Nem csak a cég nevére szóló bizonylatokat lehet elszámolni? Hogyan lehetne elszámolni a rezsi költségeket szabályosan? 

 

aenima
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

magánszemély nevére szóló számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. szept. 12, 2008 6:24 pm

Szia!

Én az iroda||raktár v.üzlet (ha van a székhelyen)/összes m2 arányában számolnám csak el, a különbözetet  nem a cég érdekében felmerült ráfordításként a 86-os szla.osztályba adóalap-emelő ráfodításként tenném. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

magánszemély nevére szóló számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. szept. 12, 2008 7:13 pm

Szia!

Természetesen nem helyes! A társaságban csak a társaság nevére szóló számlák számolhatók el. A beltagnak, -ha érvényesíteni szeretné a költségeit-, adószámot kell kiváltania bérbeadásra. A rezsiköltségeket esetében csak a bérleti dij részeként lehetne elszámolni - de ez nem szerencsés, mert a költség adózna ily módon.

A másik lhetőség a cég nevére átiratott mérőórák lenne - de az tekintettel arra, hogy a kérdéses ingatlan a magánszemély lakhelye is - nem lenne védhető.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

magánszemély nevére szóló számlák elszámolása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. szept. 13, 2008 5:38 pm

Sziasztok!

Szabad helyesbíteni...????

P.Zsuzsának igaza van, csak a cég nevére szóló számlák könyvelhetők be, (de ha már kifizették a cég kasszájából, akkor könyveld át az egészet a 86-osba, és persze Áfa önell.is szükséges.) Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron