Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magáncélú telefonhasználat

TAO

Magáncélú telefonhasználat

HozzászólásSzerző: meddu » kedd aug. 03, 2010 4:01 pm

Kedves Zsuzsa!

Arról lenne szó pontosan hogy adni akar a cég egy telefont.(3év után jött rá hogy nincs céges telefonom)
Mivel fizetni kell a telefonszámla 20%-át. azt a fizetésemből vonnák le. így nem szeretném elfogadni a telefon. A cég megfenyegetett hogy akkor kirúgnak!
Én nem szeretnék fizetni a számla 20% mivel van saját telefonom amin még olcsóbban beszélek.
Valahol olvastam régebben hogy ha vezetek hívásnaplót akkor nem kell fizetnem semmit. Nem találom ezt az írás vagy rendeletet hogy ki tudjam nyomtatni (megtudjam magam védeni). 

Üdv Ervin

 

 

meddu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Magáncélú telefonhasználat

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. aug. 06, 2010 7:55 am

Szia Ervin!

A következőt kell végiggondolni: (és én itt érzem egy kicsit "aljasnak" a rendszert) saját költségre kérsz (mert ahogy érzékelem a munkáltatód ettől elzárkózik) részletes számlát, a hívásokat egyenként adminisztrálod kit, miért milyen ügyben hívtál, vagy nem kérsz részletes számlát hanem ismerve a percdijakat Te magad számolod ki és támasztod alá a számla végösszegét hozzáírva a kit, miért, milyen ügyben információt minimum.

Nos ha ezt olcsóbbra jön ki, mint amit ki szeretnének számlázni Neked, akkor megérni - én elgondolkodnék rajta  még akkor is, ha értem miről beszélsz. Talán kivédhető vagy tárgyalási alap lehetne ha munkaidő végén leadod a telefont. (Kivéve ha 24 órában szeretnének elérni, mert akkor nyilván nem mennek bele) Nem hagyható figyelmen kívül az sem, hogy a "be nem vállalás" miatt esetleg elveszíted a munkádat - azért ez ma nem elhanyagolható szempont -sajnos.

és hogy világosabban lásd a kérdést:

140. Számviteli Levelek / 2006. november 9.

2851. Cégtelefon elszámolása

Kérdés: Amennyiben a gazdasági társaság részletes számlával igazolja, hogy kizárólag üzleti beszélgetést folytatnak mind a hálózati telefonról, mind a cég tulajdonában lévő mobiltelefonokról, abban az esetben a telefonköltség 70 százalékának áfája levonható, a további 30 százalék költség áfa-visszaigénylés nélkül leírható?

Az Áfa-tv. nem vélelmezi a magánhasználatot, még a telefonszolgáltatás igénybevétele esetében sem. Így, amennyiben a hivatkozott törvényi előírás szerinti és mértékű továbbértékesítés, közvetített szolgáltatáskénti továbbszámlázás nem valósul meg, a társaság hálózati, illetve mobiltelefonjai számláiban előzetesen felszámított áfa 30 százaléka nem vonható le. A le nem vonható áfát is telefonköltségként kell a telefonszolgáltatás díjával elszámolni.

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég