Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tao tv. 7.§ zs. pont

TAO

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. júl. 14, 2008 3:29 pm

Belecsavarodtam !

1, Beruházást , mint az idézett Adó-kérdések és válaszokból idéztem mint adócsökkentési lehetőséget sorol fel. A cikkből nekem a következő megoldás olvasható ki, illetve az adózóna is hasonló cikket jelentetett meg.

2, Adóalap csökkentést beruházásnál, ami még nem aktivált  az eredménytartaléknak a lekötött tartalékba átvezetett, az adóév utolsó napján lekötött tartalékként kimutatott összege (de legfeljebb a tárgyévi adózás előtti nyereség 25%-a és legfeljebb adóévenként 500 MFt) az adózás előtti eredményt csökkenti. Az így tartalékolt összeget a következő tartalékként kimutatott összege (de legfeljebb a tárgyévi adózás előtti nyereség 25%-a és legfeljebb adóévenként 500 MFt) az adózás előtti eredményt csökkenti.

3, Mikrókedvezmény csak az üzembehelyezésnél jár.

4, A 7§ 1.pont a szankciókat említi, ha nem helyezik üzembe, de még lekötött tartalékként is adót csökkentenek vele.

Lehet , hogy nem jól értem, de szerintem a cikk jó !

Ezek után a tartalékokat javítanám !

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 14, 2008 3:56 pm

Én is! :-)

De az általam hivatkozott  szankicókat a mikrováll. beruházási kedvezményére írja - tao.tv. 7.§ (1) zs) - ha nem helyezi üzembe azokat a beruházásokat, amelyekre a hivatkozott pont szerint adóalap-csökkentő kedvezményt vett igénybe.

A fejlesztési tartalék a 7.§ (1) f) pontja,  arra más szankció vonatkozik, nem az, amit bemásoltam, hanem a 7.§ (15).

 

http://www.kalkulator.hu/?fejezet=5&cid=31319&wa=KALRSS0720

 

 Néhány írás a témában, egy sem a fejlesztési tartalékról szól:

http://www.magyarorszag.hu/vallalkozas/ugyek/adopenz/vallalkpenz/beruhkedv20060627.html/ugyleirasjogi

http://www.adonavigator.hu/index.php?mod=cikk&kat=fullcikk&aktcikkid=64

 

  <>
http://www.onadozo.hu/hirek/?f=view&id=113
 

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. júl. 14, 2008 4:29 pm

Szia Böbe !

Mivel beruházás és meg nem készűlt el, szerintem nem jár rá a mikró kedvezmény.

Ha valami új tárgyat veszek, arra jár, de csak akkor ha használja (aktiválja) x időn belűl.

Már KO a fejem ! Sajna sok megoldatlan kérdést ismerek.

Köszi : Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: bebebe » kedd júl. 15, 2008 5:50 am

Szia Böbe!

Természetesen közzé teszem a választ, csak győzzem kivárni ;)

A hivatkotott írások a témában tovább erősítették bennem azt, hogy az üzembe nem helyezett beruházásra is igénybe lehet venni a beruházási adóalap-kedvezményt, meg hát amikor ezt kérdeztem az Apeh-ban még csak meglepőnek sem találták a kérdésemet...

Szerinted jó ötlet lehet a Tao 29/D (11), (16) magyarázatnak az önellenőrzésnél arra, hogy igénybe veszek utólag beruházási adóalap-kedvezményt? Természetesen arra irányult a döntésem az eredeti bevallás beadásakor, hogy a fizetendő adóm a megillető adókedvezmények teljes körű kihasználása mellett kerüljön megállapításra. Vagy ez is erőltetett lehet? Még mindig csak próbálkozom...

Üdv.:

bebebe

 

bebebe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 15, 2008 7:22 am

Szia Bebebe!

Ez nagyon jó lenne, különösen a (16), csak az a gond, hogy mivel tudod bizonyítani, hogy arra irányult a döntésed az eredeti bevallás beadásakor, hogy a fizetendő adód az adókedvezmények teljes körű kihasználása mellett kerüljön megállapításra? Hacsak nincs az ügyvezetéstől a könyvelőnek, könyvvizsgálónak szóló olyan feljegyzés, taggyűlési határozat, stb. amelyben ez ugye le van írva, hogy kéri minden létező adókedv. maximális figyelembevételét, a beruházásokra is.....

A Complex jogtárban ez a magyarázat van a 29/D. § (16)-hoz:

A Tao. 29/D § (11) bekezdése arról rendelkezik, hogy az adókedvezményeket csak az adóbevallásban az adózó döntése alapján lehet figyelembe venni. Ezt a rendelkezést indokolt úgy alkalmazni, hogy az adózó adókedvezmény igénybevételére irányuló döntését az esetleges önellenőrzéskor, vagy adóellenőrzéskor is figyelembe lehessen venni. Nagyobb cégeknél rendszeresen előfordul az önellenőrzés, és az adóellenőrzés is feltárhat olyan tételt, amelyet az adózó jóhiszeműsége ellenére is tévesen vett figyelembe. Indokolatlan, hogy ezekben az esetekben elessen a vállalkozás az adókedvezménytől. Az eljárás elhúzódása az adózó érdekeit sérti, hiszen a függő jogi helyzet sérti az adózó jogbiztonsághoz fűződő érdekeit, továbbá a határidő lejárta az adózó számára az ellenőrzés végét jelenti.
  

Ezek után már csak azt nem értem, hogy az Art. 49.§ (1) mi a francot akar, mert teljesen ellentétes ezzel!

Üdv: Böbe
 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: bebebe » csüt. okt. 09, 2008 12:45 pm

Sziasztok!

 Végre megszületett a válasz az Adóhatóság részéről. Azért volt ilyen hosszadalmas, mert két kört futottunk az ügyben. Első körben két egymásnak ellentmondó választ kaptunk két különböző Igazgatóságtól, majd az egyik módosította az álláspontját. Már örültem, amikor azt a választ kaptam, hogy „önellenőrzéssel helyesbíthető”, de sajnos pontosan ezt a választ módosították utólag. A már említett 2007/33-as Adózási kérdésre hivatkoznak, amikor azt mondják, hogy nem lehet utólag, önellenőrzéssel igénybe venni a tao 7. par. (1) bek. zs. szerinti beruházási adóalap kedvezményt.

Azt azonban nem módosították, hogy a 2007 évben felmerült beruházási érték után 2007-re vonatkozóan lehetett volna igénybe venni a kedvezményt, és nem feltétele a dolognak, hogy üzembe legyen helyezve a beruházás.

 

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

 

Üdv.:

 

bebebe

bebebe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. okt. 09, 2008 1:52 pm

Szia Bebebe!

Köszi, hogy megírtad az APEH válaszát. Azért valahol örülök egy picit annak, hogy ők sem tudnak kapásból mindenre válaszolni. Meg annak is, hogy jól gondoltuk, nem feltétele az üzembehelyezés a kedvezménynek. Az önrev-et sajnálom.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao tv. 7.§ zs. pont

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd okt. 14, 2008 8:22 am

Szia !

Én is köszönöm, hogy megosztottad velünk a választ. Hát nem nyugtat meg, hogy sok kérdést a jogszabályokból egyszerűen nem lehet értelmezni. Az üzembehelyejezésnek örülök. Sajnos a hivatalosnak tünő válaszok is csapdát rejtenek, ez a tanulság számomra.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég