Adófórum

Adózási és számviteli információk

Rezsiszlák magánszemély nevére

TAO

Rezsiszlák magánszemély nevére

HozzászólásSzerző: lepsenyi.rita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!
Kicsit gondban vagyok, kérem segítsetek: Kft. indulásánál még 2002-ben a vállalkozás székhelyén lakó egyik tulajdonos nevére szóló rezsiszámlákat számoltunk el 40%-ban, azzal a címszóval, hogy bérleti díjat nem kér, csak a közüzemi számlák használat-arányos megtérítését. A cég veszteséges volt 2004-ig, és a helytelenül elszámolt rezsiszámlák nélkül is az lett volna, vagyis a TA fizetési kötelezettséget nem befolyásolja.
Megoldást jelent-e a problémára, ha csak a rezsiszámlák nélküli veszteség-elhatárolást írjuk le a későbbiekben az adózás előtti eredményt csökkentő tételként? Büntire lehet számítani ennek ellenére is?Előre is köszönöm a választ!

lepsenyi.rita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rezsiszlák magánszemély nevére

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. jan. 19, 2007 1:47 pm

A rezsiszámlák jogtalanul vannak elszámolva. Ha volt elhatárolt veszteség akkor azt kellene leírni! Milyen jogcímen gondoltad a büntetést?

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Rezsiszlák magánszemély nevére

HozzászólásSzerző: lepsenyi.rita » pén. jan. 19, 2007 1:54 pm

Igen, utólag már rájöttem, hogy rossz tippet kaptam az ismerősömtől, ez van:(
TAO-ban gondolom nem büntetnek, mert adóhiány nincs, és a későbbiekben sem lesz, ha nem számolom el a ráeső részt adóalap csökkentő tételként, viszont a Számviteli tv. megsértése miatt várható bünti? Nem nagy összeg az egész csak 250.000 Ft körüli, amivel elcsúsztunk...
lepsenyi.rita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Rezsiszlák magánszemély nevére

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. jan. 19, 2007 2:23 pm

Nem hiszem! Ha most korrigálod, akkor nem hiszem, hogy problémát okozhatna! Legalábbis nem tudok olyat mondani, ami miatt mebüntethetnének.
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Rezsiszlák magánszemély nevére

HozzászólásSzerző: lepsenyi.rita » pén. jan. 19, 2007 2:33 pm

Nagyon köszönöm a segítséget:) További jó munkát!
lepsenyi.rita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég