Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaügyi kp. támogatása

TAO

Munkaügyi kp. támogatása

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

"Pályázat önfoglalkoztatás, vállalkozóvá válás támogatás igénybevételére " címén kapott a vállalkozó /BT/ 3 millió forintot. Mint magánszemély vett egy nagyértékű teherautót, viszont a támogatást a BT-nek utalta a Mo. központ. Hogyan könyvelnétek le a támogatást?


kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi kp. támogatása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd máj. 27, 2008 11:39 am

Szia Kati012!

Nem értem, hogyan keveredhet bele a magánszemély által vásárolt teherautó a cég könyvelésébe? Gondolom Te is csak simán a kapott támogatást akarod könyvelni: T381/384 K967. Viszont ha nem a cég nevére vette meg az autót, akkor mire fogja a cég számláján jóvá írt támogatást felhasználni? Most vagy nem értem jól a kérdésedet, vagy valóban zűrös az eset.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi kp. támogatása

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd máj. 27, 2008 3:36 pm

Szia Kata!

Ezt a pályázati pénzt munkanélküli emberkének adják, aki önfoglalkoztatóvá válik, vagyis vállalkozásba kezd ami lehet formáját tekintve ev, vagy társas vállalkozás. A támogatást termelőeszköz vásárlásához nyújtják, aminek feltétele a számla és a bizonyiték, hogy vállalkozóvá vált e. Nos egy tehergépjárműről van szó, amiről számlaa saját nevére szól, a forgalmi engedély is a nevén fut amit a munkaügyi kp-nak be kellett mutatni, amit el is fogadtak, de a pénzt a BT-nek utalták. Mit lehet itt kezdeni?

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Munkaügyi kp. támogatása

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd máj. 27, 2008 5:14 pm

Szia Kati!

Kemény a kérdés. Értem már a támogatás részét, csak azt nem értem, miért nem a vállalkozás nevére vette meg az autót, mert akkor nem lenne semmi probléma az elszámolásával sem. A támogatást juttatót sem igazán értem, mert ha a bemutatott iratok a magánszemély nevére szóltak, akkor hogyan utalhatták a Bt nevére a pénzt. Szóval valóban faramuci a helyzet. Két dolgot tudok elképzelni, az elsőt biztosan nem akarja majd meglépni a vállalkozó: beviszi a vállalkozásba a tgk-t, hogy ő eladja a cégnek. Ekkor már egyértelműen meg van az alapja a támogatásnak. A másik lehetőség - mivel ez nála gondolom termelő eszköz - hogy a Bt. havi bérleti díjat fizet ki a magánszemélynek a folyósított támogatásból, vagyis bérli az autót. A szerződésbe bele lehet foglalni, hogy az üzemeltetéssel kapcsolatos költségeket (pl. üzemanyag) is a Bt. állja, tehát ebben az esetben is alá lesz támasztva, hogy a támogatást - amit a BT nevére folyosítottak - a Bt. valóban a vállalkozásához használja fel.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég