Adófórum

Adózási és számviteli információk

Különadó alapmód.tétel

TAO

Különadó alapmód.tétel

HozzászólásSzerző: beckari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Arra szeretnék tőletek választ kapni:

Ha a tag visszakapja a tagi kölcsönét és utána befizeti mint véglegesen átadott pénzeszközt a cégnek 2007-ben lehet-e különadó csökk.tételként figyelembe venni az összeget..

Kérem segítő válaszotokat.

Köszönettel: Beckari 

beckari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Különadó alapmód.tétel

HozzászólásSzerző: erzsi50 » szomb. máj. 24, 2008 4:04 pm

Szia!

Nem értem, miért van ez a csavar:  visszakapja és véglegesen átadja?

Akinek volt tagi kölcsöne, és látható, hogy nem fogja tudni visszafizetni, egyszerüen el lehet engedni.

A elengedést én rendkívüli ráfordításként könyvelem (T45-K 98 )  Ezt az összeget társasági adóalap csökkentő tételként figyelembe lehet venni! ( És még illetéket sem kell utána fizetni, majd csak 2008.-tól )

Üdv: Erzsi

 

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Különadó alapmód.tétel

HozzászólásSzerző: erzsi50 » szomb. máj. 24, 2008 4:07 pm

Szia!

Bocsi,  te különadó alap módosító tételt kérdeztél.

Ha folytatom a gondolat sort amit írtam, akkor sajnos az elengedett tagi után fizetni kell különadót- nem csökkenti a különadó alapját.

Üdv: Erzsi

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Különadó alapmód.tétel

HozzászólásSzerző: beckari » szomb. máj. 24, 2008 4:25 pm

 

Szia  Erzsi!

 

Nem értem miért nem különadó mód.tétel. Visszafizette a cég a tagi kölcsönt, de mivel a sajátja a cég és egyébként is szüksége volt pénzre visszajutatta mint véglegesen átadott pénzeszközt. Éppen azért mert nem akartak fizetni különadót. ( Az elengedett tagi kölcsön nem különadó alap csökkentő, de... a véglegesen átadott pénzeszköt bevétele igen. Igy azt gondolom, hogy ebben az esetben elkülönűl az elengedés mert arról szó nincs ( Visszafizették) és kapott a cég ... célra a tagtól pénz. Én ezt az esetet kérdezem, hogy jól értelmezem-ekül.adó csökkentőként.

 Ari

 

 

 

beckari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Különadó alapmód.tétel

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd máj. 27, 2008 3:17 pm

Az államháztartás egyensúlyát javító különadóról és járadékról szóló 2006. évi LIX. törvény (a továbbiakban: Kjtv.) 3. § (2) bekezdés c) pontja szerint a különadó alapjának meghatározása során növeli az adózás előtti eredményt az ellenérték nélkül átvállalt kötelezettségnek az adóévi adózás előtti eredmény terhére elszámolt összege, illetve a 3. § (3) bekezdés c) pontja alapján csökkentő tétel az ellenérték nélkül átvállalt tartozásnak az adóévi adózás előtti eredmény javára elszámolt összege.A Kjtv. az adózás előtti eredményt módosító tételei között nem nevesíti azokat a jogcímeket, amelyek a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 7. § (1) bekezdés ly) pontjában – elengedett kötelezettség –, illetve a 8. § (1) bekezdés h) pontjában – elengedett követelés – szerepelnek. Erre figyelemmel a hitelező által elengedett kötelezettség rendkívüli bevételként elszámolt összegefüggetlenül attól, hogy a kötelezettséget az eredeti jogosult engedte el, vagy az adózóval szemben kimutatott követelést az eredeti jogosult például engedményezte – nem csökkenti, illetve a behajthatatlannak nem minősülő elengedett követelés rendkívüli ráfordításként elszámolt összege nem növeli a különadó alapját.(PM Jövedelemadók főosztálya 8771/2007. – APEH Ügyfélkapcsolati és tájékoztatási 1228244951/2007.)

 Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég