Adófórum

Adózási és számviteli információk

Különös eset ? ! ?

TAO

Különös eset ? ! ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi esettel találkoztam és nem igazán tudom, a helyes könyvelését:

A cég alkalmazottjának korengedményes öregségi nyugdíjat állapítottak meg. A munkavállalóra irányadó előrehozott öregségi nyugdíjkorhatárig kiszámított, és megtérítendő összeget a cég megtérítette a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságnak. 

Szerintetek hogy kell könyvelni a fenti eseményt?

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Különös eset ? ! ?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. máj. 18, 2008 6:51 pm

Szia János!

A Számviteli levelek 2008. február 21-i számából idézek:

"3530. Korengedményes nyugdíjba vonulás :

Kérdés: Dolgozónk 2007. december 28-án korengedményes nyugdíjba ment. A határozat a fizetési kötelezettségről 2008. január 11-én érkezett, az összeget január 15-én átutaltuk. 2007. évre elő kell írni kötelezettségként? És hova kell könyvelni? Időbelileg meg kell osztani?

A korengedményes nyugdíj igénybevételéhez fizetett munkáltatói hozzájárulást a személyi jellegű egyéb kifizetések között kell elszámolni, könyvelni pedig azzal a nappal kell, amely nap a munkavállaló első nyugdíjban töltött napja. Ez a kérdés szerint 2007. december 29-e. Így a munkáltatói hozzájárulás címén fizetett összeget a mérlegkészítés időszakában megkapott határozat alapján a kötelezettségekkel szemben kell könyvelni a személyi jellegű egyéb kifizetések között. A korengedményes nyugdíjazás miatt fizetett munkáltatói hozzájárulást időbelileg nem lehet elhatárolni (akkor sem, ha az több évet érint, illetve jelentős összegű), azt az első nyugdíjban töltött napra könyvelni kell. Könyvelni kell akkor is a várható összegben - az előbb említett napra - a passzív időbeli elhatárolásokkal szemben, ha a határozat a mérlegkészítés időpontjáig nem érkezett meg, de a nyugdíjba vonulás időpontja a mérlegfordulónapot megelőző nap."

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Különös eset ? ! ?

HozzászólásSzerző: andulka » vas. máj. 18, 2008 9:03 pm

Szia!

 

Én így könyvelném:

 

kötelezettség előírása:

T 55 (egyéb szem. jell. kifiz.)   -  K 46 (TB-vel szembeni kötelezettségek)

 

átutalásnál:

T 46 - K 384

 

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Különös eset ? ! ?

HozzászólásSzerző: jános123 » hétf. máj. 19, 2008 4:36 pm

Köszönöm szépen a válaszokat!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég