Adófórum

Adózási és számviteli információk

Különadó kell-e?

TAO

Különadó kell-e?

HozzászólásSzerző: horvathl@axonit.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy KFT. 2007. évben alakult, előtársaságra nem kell különadó, de a cégbejegyzés utáni időszakot ha lezárom, arra az időre kell-e számolnom különadót? Vagy kezdő vállalkozásra nem vonatkozik a különadó fizetés? 

Esetleg lehet, hogy keverem az min. nyer.adóval, amit nem kell számolni kezdő vállalkozásnál?

Várom segítségeteket!

Üdv 

horvathl@axonit.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Különadó kell-e?

HozzászólásSzerző: simke » csüt. ápr. 03, 2008 8:13 am

Szia!

Szerintem csak a kezdő "főfoglalkozású" egyéni vállalkozóknál van így, hogy nem kell fizetni a kezdés évében, ha előtte 36 hónappal sem volt egyéni vállalkozó. A társas vállalkozásoknál kell fizetni. Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Különadó kell-e?

HozzászólásSzerző: markne » csüt. ápr. 03, 2008 9:51 am

Szia!

Etus, szerintem a minimum-jövedelem szerinti adózásra gondoltál,  én úgy tudom, hogy különadó fizetési kötelezettsége van a kezdő egyéni vállalkozónak is. Már a 2006-os bevezetésnél is rendelkeztek arról, hogy hogyan kell kiszámítani a kezdő vállalkozó kötelezttségét.

Vagy én tévedek?

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Különadó kell-e?

HozzászólásSzerző: linda26 » szer. ápr. 09, 2008 2:23 pm

Szia!

Több céggel is érintett vagyok ebben a témában és az ilyen társaságok is alanyai a különadónak.

 

Üdv:

Linda 

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Különadó kell-e?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. ápr. 09, 2008 3:01 pm

KÜLÖNADÓ 

A társas vállalkozás adókötelezettsége

3. § (1) A társas vállalkozás - az előtársaság kivételével - 4 százalék mértékkel különadót állapít meg és fizet az adóévi beszámolóban kimutatott adózás előtti eredményének a (2) bekezdésben felsorolt tételekkel növelt, a (3) bekezdésben felsorolt tételekkel csökkentett és a (12) bekezdés szerint módosított, továbbá ha nemzetközi szerződés így rendelkezik, a külföldi telephely útján végzett tevékenység révén keletkezett, a telephelynek betudható, külföldön adóztatható, e törvény szerinti különadó-alapnak megfelelő tartalmú jövedelmet nem tartalmazó pozitív összege (különadó-alap) után.

(4) Az (1) bekezdés szerint megállapított különadó bevallásával egyidejűleg az adófizetésre kötelezett az adóbevallás esedékességét követő második naptári hónap első napjával kezdődő 12 hónapos időszakra adóelőleget vall be az esedékességi időre eső összeg feltüntetésével. Nem lehet adóelőleget bevallani arra a naptári hónapra, negyedévre, a negyedév azon naptári hónapjára, amelyre az adózó már vallott be adóelőleget.

(5) Az adóelőleg

a) az adóévet megelőző adóév fizetendő különadójának összege, ha az adóévet megelőző adóév időtartama 12 hónap volt,

b) az adóévet megelőző adóév fizetendő különadójának a működés naptári napjai alapján 12 hónapra számított összege minden más esetben.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron