Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társaságnál költségek

TAO

Társaságnál költségek

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Minimális forgalmú Bt , munkaviszony mellett dolgoznak, székhelye Ózd (bejegyzett telephelye nincs) az ország másik felében végez tevékenységet, mivel a tagok ott dolgoznak munkaviszonyban egy másik cégnél.

Elszámolható-e  a társaság nevére szóló, albérleti díj számlát (nem ózdi)?

Illetve elszámolható-e egy egyetem által a Bt nevére szóló 2009/2010 II. félévi képzési számla?  (Egyetemre jár az ügyvezető)

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társaságnál költségek

HozzászólásSzerző: Tundike23 » pén. máj. 21, 2010 5:27 pm

Szia Enikő!

 A szakképzépsi számlát abban az esetben számolhatja el a Bt., hogy ha a képzés köthető a társaság tevékenységéhez, valamint, ha taggyűlési határozat alapján a tagok döntenek arról,hogy támogatják a képzés költségét.

Az albérleti díj számlát akkor számolhatják el, ha a tevékenységhez amit más városban végeznek van kiállítva számla illetve szerződés. Én javasolnám, hogy még kiküldetési rendelvényt irjatok, hozzá mivel nem a székhelyként bejegyzett városban végzik a tevékenységet.

Remélem, hogy segítettem. 

Egyébként én is ózdi vagyok :)

Üdv: Tündi

Tundike23
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Társaságnál költségek

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. máj. 21, 2010 6:25 pm

Köszi Tündi!

A bajom csak az vele, hogy éves szinten helyettesítésről van számlája 10 db(kb 10*3nap), viszont az albérleti számla hat hónapról szól.

A képzési számla belevág a tevékenységi körbe.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társaságnál költségek

HozzászólásSzerző: Tundike23 » pén. máj. 28, 2010 1:08 pm

Szia Enci!

A számlák miatt húzós a dolog, mert én ugy gondoltam, hogy folyamatosan számláznak oda, de a javaslatom a következő, ha már ugy is a cég nevére lettek kiállítva az albis számlák, akkor számold el költségként, viszont, hogy az apeh ne köthessen bele,azokat a napokat amikorra nem számláztak, számláztasd velük tovább saját maguk részére. Igy megmarad a költség nem kell vele kínlódni, viszont az az apeh sem szólhat, hogy csak egy pár napról van szó, hiszen tovább számlázta a cég a tagoknak. Igaz,hogy több vele a papirmunka, de legalább igy tiszta lesz a dolog.

A képzési számlát pedig csináld ugy ahogy fent leirtam, viszont akkor ezentúl minden számlának a cég nevére kell szólnia.

Üdv: Tündi

Tundike23
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég