Adófórum

Adózási és számviteli információk

Signum életbiztosítás

TAO

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: hedl » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok. Szeretném megkérdezni, hogy találkoztatok-e már a Signum befektetéshez kötött életbiztosítással. Most nagyon sok céget felkeresnek mert állítólag a cég, dolgozója, tagja stb. javára köthet biztosítást ami költségként elszámolható és adómentes. ( kockázati életbiztosítás ). Talán hihető de jobb az óvatosság. Válaszotok előre is köszönöm Marika  
hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. dec. 13, 2009 12:11 pm

Szia Marika!

 

Több cég is foglalkozik az ún. unit-linked szerződésekkel, itt a fórumon is volt már róla szó.

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/22702/biztositasi-dij?wa=ADO0912

A lényeg az, hogy költségként valóban elszámolható, de ha a dolgozó pénzt venne ki később, akkor szja-t és eho-t kell fizetnie.

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » vas. dec. 13, 2009 12:11 pm

Szia!

Igen megkerestek már engem is, bér én alapból elutasítok mindenféle "adóoptimalizációs" javaslatot, ami biztosítótól, befektető cégektől érkezik, mivel egy válaszomban már jeleztem fenntartásaimat velük szemben /szerencsétlen fiatalok befűzése, kockázatok ismertetése nélkül/. Azonban sajnos egy embert kénytelen voltam meghallgatni. A lényege, hogy a cég köti és fizeti a biztosítást dolgozója, tagja számára, a kedvezményezett azonban csak egy harmadik fél lehet /azaz a dolgozó halála esetén a cég vagy annak tagja nem kaphat semmit/ Ebben az esetben ez költségként elszámolható a cég részéről. Ennyit tudok róla.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: hedl » vas. dec. 13, 2009 2:37 pm

Sziasztok Köszi a válaszotokat, csak még azt nem értem, de lehet, hogy én vagyok túl gyanakvó, mert az egyik cégemet már (meggyőzték ) Elküldték nekem a bizonylatot a díj fizetésről: amit a biztosító kiadott.

pl. dijfizetési időszak: 2009.09.18 - 2010 09.17 fizetett összeg: 720000,- ft ( pénzügyi teljesítést nem igényel.   Ugyan az a biztostiás amiről ti is olvastatok. A problémán jó hogy költségként leirom de nem kell időarányosan elhatárolnom. Ez mind 2009 évi költség ?? Azért is jó lenne ezt tisztázni mert egy nagyobbik cégem vezetője is gondolkodik most  to. feltöltés előtt és nagyobb összegben. De ha az elhatárolást  meg kell csinálni akkor nehogy probléma legyen ???.

hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » vas. dec. 13, 2009 4:32 pm

Sziasztok.

Úgy látom ez most valóban évvégi "adóoptimalizálás" , az én egyik ügyfelemnek is ezt javasolta valaki, mondván, hogy most megköti, valamit fizet, ami majd költség lesz, és jövőre majd felmondja. Én sem nagyon értem úgy gondoltam, hogy ha megkapom a róla szóló szerződést, nem csak a kiegyenlitésről szóló papirokat, utána nézek, mert én sem szeretném ha kiderülne, hogy ez így mégsem szabályos.Végül nem is nagyon érthető, ha most fizet, most költség, akkor következő évben ha felmondja, mi lesz, visszakapja az összeget, az akkor lesz adóalap, ha nem kapja vissza akkor most minek ez a cécó? És ki kapja meg a dolgozó halála esetén? Elolvastam a Nagy Andi által említett lapon, még sötétebb lett minden, mert ott azt írják nem is költség, csak követelés között szerepelhet, így végképp nem tudom hogy ez lesz társaságiadó alap csökkentő.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. dec. 14, 2009 11:56 am

A 720eFt.os befizetés az egy egyszeri díj, ezzel képezik az alapot, de ezt már biztosítási díjként kell elszámolni, ehhez, ha akar fizethet be bármikor, amikor úgy érzi "optimalizálnia kell. A lejárati időt feltétlen a szerződésben el kell olvasni, mert ott szerepel, hogy mikortól adómentes a felvétel (icipici apró betű), szerződés értékétől "futamidejétől" függ.

Karola! A dolgozó halála esetén a kedvezményezettként megjelölt harmadik fél juthat csak a biztosítási díjhoz és annak hozamához. Ez sógor-koma akárki lehet, csak a befizető céghez nem lehet semmi köze.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Signum életbiztosítás

HozzászólásSzerző: hedl » vas. dec. 20, 2009 5:45 am

Köszönöm a válaszokat Marika
hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron