Üdvözlök mindenkit!
Szeretném megtudni,hogy egyéni vállalkozónak a saját családi házában van a székhelye, a feleség szeretne egy kft-t, ennek a székhelye is a családi ház lenne. De a feleség a családi ház egész alsó szintjét erre használná, a férj mondjuk semmit, mert az ő tevékenységéhez igazából semmi sem kell.
Megoldható-e.
Másik kérdés, hogy a kft-nek bérbe kell, hogy adja a két magánszemély tulajdonos a helységet amiben pld. üzlet-iroda lesz?
Ha a bérbeadást nem áfásan szeretnék csinálni, akkor cégnek lehet-e áfa nélkül bérbe adni. A rezsi számlák esetében mit lehet tenni, hiszen eddig a magánszemély férj nevére jöttek, aki egyébként egyéni vállalkozó, most ő nem számolna el semmi rezsit sem, viszont a kftnél a teljes alsó szintre el kéne számolni. A számlák pedig gondolom nem jöhetnek kft nevére és csak az arányos részt számolja el a kft- abból ami az ő bérelt részére esik, vagy igen?
Valamint lehet-e az, hogy az egéyni vállalkozó férj akinek a vállalkozásában tehergépkocsi van, kishaszngépjármű, a feleség kft-jének adja ezt bérbe. Ez nem kapcsolt vállalkozás fogalma -e és nincsenek-e ezen esetben szankciók? Főleg ha főállásban az egyéni vállalkozó férj a feleség kft-jében lesz alkalmazott. Ő csak azért tartja meg az egyéni vállalkozását, mivel csupán a feleségnek fogja bérbeadni a kocsikat. Erre azért van szükség, mert bezárná a vállalkozást, van két kisteher is a vállalkozásban, viszont egyenlőre nem szeretné ezeket eladni.