Adófórum

Adózási és számviteli információk

Családi gazdalkodo

SzJA

Családi gazdalkodo

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 10, 2008 9:44 pm

Szia Napraforgó! Ráadásul az őstermelőt nem tudom miért, de nem tudták beletenni a csoportba. Egyenként adtak róla floppyt. Miattuk veszett el többnapi munkám, mert ahogy telepítettem fel, a ki nem mentett csoportomat felülírta. Ráadásul szivességi őstermelőim, ugyhogy gondolhatod mit gondoltam magamban. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Családi gazdalkodo

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » kedd márc. 11, 2008 6:03 am

Jó reggelt!

Még mindig csodálom az éjszakai netezésetek, én este 10 után használhatatlan vagyok. :-))

Szerintem egész jól összefoglaltuk most már. Még annyit: Nekem a nyenyit is elfogadták adószám nélkül,azaz a bejelentő lapot fel is regisztráltak az elektronikusra.Az ügyintéző hölgy felhívott, hogy azért nincs adószám mert őstermelők?Mondom igen. Jó köszöni szépen. A bevallásokat még nem készíttem el.

Kezdem azt hinne jó megyében lakom. ( Ebből a szempontból) J-N-Szolnok 

Remélem tudtunk Andreának segíteni.

Üdv Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Családi gazdalkodo

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » kedd márc. 11, 2008 6:29 am

Szia Ani! Amikor floppy telepítek többet, akkor a NYE07 után mindig új számot írok NYE0701,..., így az összes floppy a gépemen marad és az összes adat is a floppykat sorszámozom, persze van biztonsági mentés is és vissza lehet később is tenni. A neten érkező nem a nevem alatt futók is hasonlóan kerülnek fel, külön adok nekik sorszámot telepítéskor. Amúgy a netes nyenyinél történt velem a hét végén egy érdekesség, vissza kellett a gépemet állítani korábbi napra, mert vmit leszedtem az internetről és nem tudtam már mit és a nyenyik kikerültek , ugyan érzékelte hogy ott van, de elbújtak. Ezt csak azért írom, mert lehet nálad meg az állomány jött volna vissza egy gép visszaállítással. Erre mondják azt, hogy a gépeinkről sokszor hiába törlünk le bármit később mégis visszahívható adatok mardnak rajta, persze ez nem minden programra vonatkozik. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Családi gazdalkodo

HozzászólásSzerző: Andrea567 » kedd márc. 11, 2008 7:03 am

Sziasztok,

 köszönöm a sok segítséget! Sajnos akkor ezek szerint mindenhol másképp működik. Gondolom a dél-pesti APEH-ben nem mindennapos ez az őstermelős dolog, mert szerintük a 180-at adószám nélkül nem lehet beadni + levélben is már 2x visszaküldték. Az mind szép amit Sanyi írt, de tényleg nem fogadják be.

 

Andrea567
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Családi gazdalkodo

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd márc. 11, 2008 7:42 am

Szia Márti! Én már ismét megcsináltam, most már két mentést is csináltam róla. A szerencsém az volt, hogy kinyomtattam a részletes adatokat is, már könnyebb volt felvinni. Több éve nem tudom megtanulni a mentés fontosságát. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég