Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóköteles e a szociális segély?

SzJA

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: szellesi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Segítsetek nekem eldönteni,hogy az önkormányzattól kapott rendszeres szociális segély adómentes e.

A 0753 21.sor kitöltési útmutatója szerint,ha mentes lenne,azt az igazolásnak tartalmaznia kellene.De ez nem tartalmazza,csak azt,hogy adóbevalláshoz adták ki.De szja-t nem vontak belőle.A tv 1.számú melléklete szerint viszont ezek e kifizetések adómentesek.Én nem tudom eldönteni melyik igaz.Előre is kösz a segítséget!Ildi

szellesi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: andulka » szer. márc. 05, 2008 9:20 am

Szia!

 

Attól függ, hogy az igazolásban a 17. sorban vagy a 21. sorban szerepel az összeg.

Ha a 17. sorban van, akkor a segély adómentes, de az összevont adóalapot növeli. (Az fizetendő adót csökkenteni kell a segélyre jutó adó összegével.)

Ha a 21. sorban, akkor viszont adóköteles jövedelem. Bár az Önkormányzattól kapott segély általában adómentes jövedelemnek minősül.

 

De várom a többiek véleményét is :)

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: steinné » szer. márc. 05, 2008 9:29 am

Szia !

Az igazolásnak kellene tartalmaznia, hogy adómentes-e az a bizonyos szociális segély, vagy sem. Ott kellene feltüntetni, hogy a 17. vagy a 21. sorban szerepeltetik-e.(Egyébként az adóbevallás kitöltési útmutatójában ugyen ez van leírva.) Az, hogy adót nem vontak belőle, nem jelent semmit. Én egyébként osztom az előttem szóló véleményét, hogy a szociális segély általában adómentes juttatás.

Üdv : Zsu

 

steinné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: andulka » szer. márc. 05, 2008 9:32 am

Szia Zsu!

 

Szerintem azért az jelent valamit, ha nem vontak le adóelőleget. Eszerint az Önkormányzat is úgy ítélte meg, hogy adóterhet nem viselő járandóság.

Ezek után tényleg egy kérdés maradt: melyik sorban szerepel?

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: steinné » szer. márc. 05, 2008 9:43 am

Szia Andi !

Ne úgy értettem, hogy " nem jelent semmit". Csak mondjuk nyilatkozhatott az illető arról, hogy ne vonjanak tőle adó, vagy családi adókedvezmény címén igénybe veszi a levonandót, (ha mondjuk 3 vagy több gyermekes) abban az esetben, ha ez még is csak adóköteles jövedelem volna.  Egyébként a véleményem továbbra is az, hogy az önkormányzattól kapott szociális segély adómentes juttatás.

Üdv : Zsu

 

 

steinné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: szellesi » szer. márc. 05, 2008 9:57 am

Kedves Andi!

Semmi nincs feltüntetve,egyszerű gépelt szöveg,csak a kifizetett összeg,mint rendszeres szoc.segély.Se sor,se levont adó,se az,hogy mire tekintettel.Csak úgy adóbevalláshoz.Mivel ilyen hanyagul kezelik,max.a 17.sorba írom be,mert nincs szivem e gy szoc.segélyessel még több 10ezer Ft adót befizettetni.Kösz Ildi

szellesi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: andulka » szer. márc. 05, 2008 10:08 am

Szia Ildi!

Abból kiindulva, hogy a rendszeres szociális segély az szja tv. szerint adómentes, és az Önkormányzat legalább a kifizetés jogcímét odaírta az igazolásra, én is a 17. sorba írnám. :)

Üdv. Andi

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adóköteles e a szociális segély?

HozzászólásSzerző: szellesi » szer. márc. 05, 2008 10:51 am

Kedves Andi!

Akkor eldöntöttnek tekintem,a 17.sorba fogom írni.Köszönöm a megerősítést.Üdv.Ildi

szellesi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron