Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

SzJA

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. feb. 29, 2008 3:24 pm

Sajnálatos dolog, hogy a jogalkotók nem gondoltak arra, hogy ez több évi megtakarítás,és bizony attól, hogy be kell írni a bevallásba, mint a nyugdíjat, ez bizony szja fizetést eredményez mindenkinek!!!!Az emberek adózott pénzeiket fektették be, de most 18 %-nyi szja-t generál maga után.A sima nyugdíj is ezt teszi sajnos.Legalább annyi engedményt tehetnének, hogy ha 10 év alatt gyűjtötte valaki, akkor 10 év bevallásába oszthatná el!!??Talán kicsit igazságosabb lehetne a dolog.Én biztosan azt tanácsolom a nyugdíjba menő ismerőseimnek, ha megteheti ne vegye fel, talán pár év múlva kikerül a bevallásból a nyugdíj- volt már rá precedens!!! Neked is szép hétvégét! Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: larsen25 » vas. márc. 02, 2008 5:14 pm

Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam, de nem volt netem. Köszi a segítségeteket!!!

Üdv. Magdus

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. márc. 02, 2008 5:43 pm

Szia!Azért írd meg,hogy sikerült-e kitöltened hibátlannak!! Szívesen válaszoltunk,ha megoldódott a problémad, zárd le a kérdésedet!!! Viszont látom, hogy sok pontot szántál rá, és ezért szívesen felajánlok 100 pontot, hogy máskor is tudjál kérdezni.A válaszod lezárása után nyitok egy kérdést Neked címezve, amire egy választ küldesz, és én elfogadom. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: larsen25 » hétf. márc. 03, 2008 12:34 pm

Szia, Éva!

A 144. sorba tettem x-et, a 145-be nem tehetek, mert 2020-ban 57 éves lesz az illető.

A 132. és 138. sorba beírtam a 100 ezret /bár a befizetése 381.800.- Ft volt, ennek 30 %-a = 114.540.-, de a 14.540.- "elúszott"/.

Tehát kitöltöttem az általad leírt módon, és hibátlan!

Nyomja a begyemet, ezért elmondom: mielőtt írtam volna Nektek, bementem az APEH-félfogadásra, ahol a 12. sorból kihúzták az általam beírt 2.431.813.- Ft-ot, mondván, hogy ezt egyáltalán nem kell bevallani! Ha mégis be kellene, akkor is a 21. sorba....

Akkor egy napig kételyek közt voltam, de nagyon jól tettem, hogy írtam Nektek. Még egyszer nagyon köszi!!!

Csak még egyetlen kérés: 28-án hivatkoztál az útmutatóra, ezt pontosan hol találom? Szeretném elolvasni.

Kérdezhetek máskor is, ugye, ha elakadnék? Az az igazság, hogy olvasni rendszeresen szoktam a levelezéseteket, és sokat tanulok belőle.

Bocs., hogy kicsit bő lére engedtem.

Üdv.: Magdus

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. márc. 03, 2008 12:44 pm

Szia Magdus!

Ha a java-s programmal töltötted ki, akkor a képernyőn a kitöltési útmutatót is meg lehet jeleníteni.A 3-as laphoz a 3-as lapot, és soronként jönnek a magyarázatok.Szívem szerint hinnék az APEH-osnak, mivel ez megtakarítás, nem normál nyugdíj, nagyon igazságtalan, hogy adót generál, hiszen ezért is vár vele az ember nyugdíjas koráig, hogy biztosan adómentes legyen!!Hátha feltesznek ezzel kapcsolatosan állásfoglalást, ne kapkodd el a bevallás beküldését!! Szerintem másoknál is előjön a probléma!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: larsen25 » hétf. márc. 03, 2008 1:29 pm

Szia, Éva! Nem a javassal töltöttem ki, bár "amaz" igencsak szűkszavúra sikeredett idén....

Köszi a biztatást, igazad van, nem fogom elkapkodni, van még időnk májusig!

Hátha történne valami jó is addig, nem igaz?

Üdv.: Magdus

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: larsen25 » szer. márc. 05, 2008 6:29 am

Sziasztok!

Nem hagyott nyugodni a "dolog", ezért írtam egy e-mailt az illetékes Nyugdíjpénztárnak tegnap, és képzeljétek, már meg is kaptam a választ:

 "A pénztár által nyújtott szolgáltatás összegét - mivel nyugdíj miatt került sor a kifizetésre és a 3 évet meghaladta a tagság, ezért nem kell és nem szabad az adóbevallásban szerepeltetni /lásd Szja tv. 1. melléklet/. Az adóigazolás a tárgyévben befizetett 381.800.- Ft-ra vonatkozik, mely után 114.540.- Ft adójóváírás igénylendő a 0753-03 lapon."

Csak azért írtam ezt meg, hogy esetleg másnak is szüksége lehet ezen információra.

Kedves Etus és Éva! Szép napot kívánok nektek!!!

Üdv.: Magdus

larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: simke » szer. márc. 05, 2008 6:41 am

Szia Magdus!

Mindig tanul az ember. Köszi, hogy megosztottad velünk!

További szép napot! Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. márc. 05, 2008 8:34 am

Szia Magdus!

Örülök, hogy győzőtt az igazság!Mármint , hogy teljesül az adómentesség!

Szomorú dolog, hogy a kitöltési útmutatóban ez nincsen kiemelve, sőt az ellentkezője olvasható ki belőle, és aki az útmutató szerint tölti, annak SZJA kötelezettsége keletkezik!!!

Fogadd el a saját válaszodat, megérdemled, hogy visszakapjad a pontokat!

Az információval Te segítettél nekünk!! Köszi!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiegészítő nyugdíjpénztári kifizetés

HozzászólásSzerző: larsen25 » szer. márc. 05, 2008 11:35 am

Köszi Nektek is!!! Biztos kérdezek máskor is - most már "belejöttem", és nemcsak olvasok....
larsen25
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég