Adófórum

Adózási és számviteli információk

10%-os moratórium

SzJA

10%-os moratórium

HozzászólásSzerző: jani___ » kedd jan. 30, 2007 6:39 pm

Sziasztok!

 Ti mit tudtok?

Mostanában teljesen eltérő véleményeket hallok.

10%-os osztalékkivét házipénztár.

Tárgyévi eredm.-t (25%, 35%) is és 10%-al is ki kell venni?

v.

10%-al kiveszem, és a többit csak később.

S.O.S

jani

jani___
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

10%-os moratórium

HozzászólásSzerző: renike78 » kedd jan. 30, 2007 10:25 pm

Szia Jani,

én éppen tegnap végeztem a beszámolóval egy nagy cégnél. Megkínlódtam, de muszáj volt... Mi kivesszük a 10%-osat, és még kérünk rá részletfizetést is, elvileg lehet. A 2006-os eredményt pedig kiírtuk szintén osztalékba, de nem vesszük ki egyenlőre, és később lehet hogy le is mondanak róla. Apeh szerint is járható út. A 10%-osat viszont ki kell fizetni azt hiszem legkésőbb február 4-ig, de mivel az hétvége, azt hiszem február 2-ig. Én biztos ami biztos, még január 31-én kifizetem.

Reni

renike78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

10%-os moratórium

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 30, 2007 10:31 pm

Szia Reni!

Tudsz valami bővebb infót a részletfizetési kérelem tartalmára, mikéntjére vonatkozóan? Lécci informálj róla!  A dátum egyébként 02.05-ig kell kivenni. Ha január 31-én kifizeted 02.12-én már van osztalékadó, ha 02.01-én fizeted ki akkor csak 03.12-én van osztalékadó.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

10%-os moratórium

HozzászólásSzerző: renike78 » kedd jan. 30, 2007 10:36 pm

Szia Zsuzsa,

APEH-es ismerős azt mondta nincs külön nyomtatvány, csak az apeh honlapján lévő fizetési könnyítési adatlapon lehet beadni a kérelmet. Én kicsit furcsának találom, mert szerintem ezt a törvény nem úgy írja hogy kérhető és elbírálják és adható, hanem hogy 5 év alatt fizethető meg. De hát ez van. Én ezt adom be. Mindenesetre azért nem árt megindokolni.

 Reni

renike78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

10%-os moratórium

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 30, 2007 10:47 pm

Szia Reni!

Egyetértünk. A törvényadta lehetőséget miért kell indokolnom??!!!. Te gondolkodtál már azon, hogy mi a jobb: ha a cég tartozik vagy a magánszemély? Még nem látom miért jó/rossz az egyik és miért a másik. Hol fog ez a döntés visszaköszönni vajh? Előadáson mondták hogy állítólag közzéteszik a kérelmet, de mikor akarják??? Azt sem látom még világosan, csak gondolom, hogy akkor most befizetem a 20%-át a teljes tehetnek a többit meg majd 4 év alatt 20%-onként ha megkaptam az engedélyt? Állítólag engedélyezik.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron