Adófórum

Adózási és számviteli információk

őstermelők G002

SzJA

őstermelők G002

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. márc. 02, 2008 5:28 pm

Gabi! Ezért kérdeztem én is rá a falugazdászra, mert én sem akartam még ezzel is foglalkozni, de látom a szomrú jövőt, amikor majd ott megunják, akkor kiadják az őstermelőknek házi feladatra, vagy mint az apehosok megjegyzik menjenek könyvelőhöz. Lassan majd a járulék kivételével a "mezei őstermelőknek" is úgy kell könyvelni, mintha egyéni vállalkozó lenne, és persze nem fog tetszeni , ha a könyvelési díjat is úgy fogjuk kérni. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

őstermelők G002

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » hétf. márc. 03, 2008 6:29 am

Egyetértek teljes mértékben. Az a legnagyobb baj, hogy nem értik meg, hogy egyszerűen nincs rá időm. Eddig is bevoltam táblázva a "rendes" ügyfeleimmel, de most ugye felfedeztek az őstermelők is.Ez egy új piaci lehetőség lenne úgymond de  már  így is rég nem 8  órát dolgozunk.  Csuda kellemetlen ha azt hiszik  velük már nem is  foglalkozunk. No mindegy , én most gyakorolom a nem kimondását :)))

Jó hétfőt ! Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

őstermelők G002

HozzászólásSzerző: Jeszyné » hétf. ápr. 14, 2008 12:49 pm

SZIASZTOK!

ÉN NEM TALÁLOM EZT A G002-ES LAPOT?? LEHET MÁR NEM KELL BENYUJTANI???? ÉN IS MOST TANULOM AZ ŐSTERMELŐKET-KISTERMELŐKET.

JESZYNÉ

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

őstermelők G002

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. ápr. 14, 2008 1:48 pm

Szia Jeszyné!

A www.mvh.gov.hu -n a bal oldalon vannak a letölthető dokumentumok, ez alatt találod a G002-est is.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég