Adófórum

Adózási és számviteli információk

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

SzJA

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: heredieva@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az a kérdésem, ha valaki a saját autójának felületét reklámozás céljából bérbeadja és ezért havi 50 ezer Ft-ot kap, milyen költségeket számolhat el? A szerződés megkötésekor 180 ezer Ft regisztrációs dijat kell fizetni, melyről számlát kap. Ezt is költségként figyelembe veheti? Köszönöm a segitségeteket. N.Éva

heredieva@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: pmelinda » csüt. jan. 04, 2007 7:31 am

Szia N Éva!

Ez a havi 50 e Ft önálló tevékenységedből származó jövedelm lesz. Ha ez az ügylet 2007-ben kezdődik, akkor a 2007. évben önadózó lesz (0753 nyomtatvány).

Az szja bevallásban lehet választani, hogy tételes költségelszámolást, vagy 10%-os költséghányad szerinti elszámolást választ valaki.

Tételes költségelszámolás: amiról számlád van és elszámolható - jelen esetben a 180 e regisztrációs díj

A 10%-os elszámolás: a bevétel 10%-a.

Ha januártól számolunk: az 50 e Ft 12 hónapra 600.000.- ha ez lesz a bevétel, akkor a tételes költségelszámolással jobban jár, mert 180.000.-rel lehet csökkenteni a bevételt, így a jövedelem 420.000.- lesz és ez után kell fizetni az szja-t.

A 10%-nál nem kell számla, de itt csak pl. a 600 e után 60 e-rel csökkentheted a bevételt, így a jövedelem több lesz, 540 e. Ez ebben az esetben nem jó.

Tehát csak a regisztrációról szóló számlát számolhatja el költségként, az akinek a nevére szól a szerződés és a számla is.

Szia!

pmelinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: tpataki » csüt. jan. 04, 2007 9:34 am

Sziasztok Kollégák!

Azt hiszem hallottam erről a konstrukcióról, és tudomásom szerint a 180.000 Ft regisztrációs díj ellenében 3 évre vállalja a bérlő az autó bérletét.

Ebben az esetben szerintem meg kell osztani a fenti összeget a különböző adóévek arányában, így egy teljes évre 60.000 Ft jut, azaz ugyanannyi, mintha a 10 %-os költségátalányt választanánk.

 Vagy rosszul gondolom?

sziasztok!

tpataki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. jan. 04, 2007 10:17 am

Éva!

Arra is figyelni kell, hogy egy hosszútávú reklámfelület bevállalása rendszeresen végzett gazdasági tevékenységnek minősül (bérbeadási tevékenység) Ez csak adószám bírtokában végezhető, tehát a bérbeadónak be kell jelentkenie az adóhatósághoz, mert az áfá-nak alanyává válik (ez még nem jelenti azt, hogy áfa-alany is lesz az illető!!, választhatja az alanyi adómentességet is) azáltal, hogy rendszeresen végzi e tevékenységét.

Amikor a bérbeadó a számlát kibocsátja, a kifizető a legmagasabb kulcsú (36%) adóelőleget fog tőle levonni a bruttó összeg 9o%-ának figyelembevétele mellett.  Év végén a 0753 bevallásában pedig az adóalany választhat, hogy milyen formán kíván ezen jövedelméből adózni (tételes költségelszámolással, vagy a 1o%-os költséghányad figyelembe vétele mellett), s amennyiben e jövedelme nem esik a 36%-os adósávba, úgy az szja különbözet vissza fog részére járni (de majd csak az éves adóbevall.benyújtásakor).

A kifizetőt (a bérbeadót) a reklmfelület bérleti díja után, annak 9o %-a alapján 11% eho fizetési kötelezetség is terheli.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: tpataki » pén. jan. 05, 2007 8:34 am

Kedves Madora,

 

lehet hogy én tudom rosszul de szerintem a 11%-os eho nem terheli ez esetben az autó tulajdonosát. Melyik előírás alapján jutottál erre a következtetésre?

 

köszi

 

tpataki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. jan. 05, 2007 9:11 am

Tpataki!

Minden olyan jövedelem után meg kell fizetni a 11%-os eho-t, amely az szja tv.szerint az összevont adóalapba tartozó jövedelemként kezelendő  Csak példaként említem: ilyen a kisösszegű kifizetésből származó jöv(amely nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt), bérbeadásból származó jövedelem, stb.

Az EHO tv.3§ (1) bek.-re hivatkozással írtam, hogy a reklámfelület bérbeadásából származó jövedelemnél az a.) pontban szabályozottak szerint 11% eho terheli a bérleti díj 9o%-a utáni összeget. E terhet elsősorban a kifizetőnek kell viselnie. Ha a jövedelem nem kifizetőtől származik (pl a bérbevevő is magánszemély, akkor a 11%-ot a bérbeadó magánszemély fizeti meg. (eho tv.3§(2) bek.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: Rozalinda » kedd jan. 09, 2007 3:17 pm

Madora!  Én  is  ugy  gondolom,  hogy  adószám  birtokában  kell  végezni ezt a tevékenységet,  de  mi legyen  a  TEÁOR  kód?   7440   vagy  7110  vagy  teljesen  rossz  nyomon  járok?  Rozalinda
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 09, 2007 6:44 pm

Rozalinda!

Véleményem szerint a 744o-be sorolható. Reklámfelület biztosítása ide tartozik. Semmi esetre sem gépjármű kölcsönzés.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: stifteranna » kedd jan. 23, 2007 11:16 am

Sziasztok!

Még szeretnék ehhez hozzá szólni, a 180.000Ft regisztrációs díj 2 évre szól , azaz 1 évben 90.000Ft költséget számolhat el, tehát jobban jár mintha a 10%-at választaná. Kérdés az, hogy a tételes költségelszámolásnál akkor az üzemanyag költséget elszámolhatná-e,mert itt kikötés a szerződésben, hogy napi 40km-t kell menni.

 

Üdv: Anna

stifteranna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Saját gk. felület bérbeadása reklámozásra

HozzászólásSzerző: szeghalmi » szer. feb. 07, 2007 7:00 am

 

Sziasztok!

Nekem még az a problémám, hogy ezt a 180.000,-Ft.-os regisztrációs dijat visszafizetik a két éves szerződésen belül 4 egyenlő részben. ( tehát az első évben 90.000,-Ft-ot).Gondolom, akkor a költség csak a különbözet, tehát 90.000,-Ft.Nekem is kérdésem a benzinköltség és még eszembe jutott a mosatás is, hiszen ez is benne van a szerződéses feltételekben, hogy az autónak tisztának kell lennie.

A választ előre is köszönöm:

 

Szeki

 

   

 

szeghalmi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég