Adófórum

Adózási és számviteli információk

alkalmi munkavállalóként szerzett jövedelem

SzJA

alkalmi munkavállalóként szerzett jövedelem

HozzászólásSzerző: Verebv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2006. évben alkalmi munkavállalóként 208.800 Ft jövedelmet szereztem, ezt a kék könyvbe is bejegyezték, a munkaügyi központtól is kaptam igazolást. Mivel más jövedelmem nem volt és ez az összeg nem érte el a 750.000 Ft-ot nem adtam be szja bevallást 2006. évre. Az APEH felszóllított, hogy pótoljam az SZJA bevallásomat. Most mit tegyek? 
Verebv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

alkalmi munkavállalóként szerzett jövedelem

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. feb. 16, 2008 11:40 am

Szerintem írj az APEH-nek, foglald össze benne azt, amit ide is leírtál.

(megj. ha valakinek nem volt bevallási kötelezettsége 2006. évre, mi azokkal írattunk egy nyilatkozatot, hogy nincs bevallási kötelezettsége, és ezt elküldtük az adóhivatalnak.)

 

Üdv.

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

alkalmi munkavállalóként szerzett jövedelem

HozzászólásSzerző: markne » szomb. feb. 16, 2008 11:41 am

Szerintem meg kellene kérdezni őket, hogy miért történt felszólítás, a 2006.évi SZJA bevallás kitöltési útmutatójának első oldalán szerepel, hogy ebben az esetben nem kell bevallást benyújtani.

Üdv: Rózsa

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

alkalmi munkavállalóként szerzett jövedelem

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. feb. 17, 2008 10:27 am

Valószínűleg azért kaptál felszólítást, mert a Munkaügyi Központnak jelentési kötelezettsége van az APEH felé és Téged is jelentett, mint AM-es könyvvel rendelkezőt, akinek részére kifizetést teljesített a foglalkotató. A kitöltési útmutató szerint azonban nem kell adóbevallást leadni akkor, ha az AM könyves foglalkoztatásból a jövedelem nem éri (érte) el 2006-ban a 750/e Ft-ot. Válaszoljál a bevallás pótlására való felszólító levélre, s írd le nyilatkozat formájában a fentieket. Ne teljesíts autómatikusan a felszólításban szereplő bevallás pótlását, mert akkor bevall. elmulasztásáért megbírságolhatnak.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég