Adófórum

Adózási és számviteli információk

visszaigényelheő EHO

SzJA

visszaigényelheő EHO

HozzászólásSzerző: ketge » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Jól gondolom?

Az árfolyam után megfizetett 14%-os EHO- t visszaigényelhetem abban az esetben ha a munkáltatók által levont egbj meghaladja a 450.000 Ft ot.

Csak a 14% os EHO igényelhető vissza, nem a 450.000 Ft feletti megfizetett járulék. 

üdv. ketge 

ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

visszaigényelheő EHO

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. feb. 16, 2008 9:37 am

Szia!

A törvény úgy szól, hogy akkor van fizetési kötelezettségem a meghatározott körbe tartozó jövedelmek vonatkozásában, ha ..... Ebből következően csak az a túlfizetés igényelhető vissza, amit én fizettem túl - tehát jól gondolod.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

visszaigényelheő EHO

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. feb. 17, 2008 10:30 am

A 45o/e feletti túlvont járulékot a túlvonást eszközlő kifizetővel tudod rendezni.

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

visszaigényelheő EHO

HozzászólásSzerző: ketge » hétf. feb. 18, 2008 6:30 am

Szia madora!

Nem fejenéd ki ezt bővebben?

Már tegnap nem voltam alkalmas a gondolkozásra sem.

A nállam lévő bevallásban árfolyam nyereségből a dolgazó nyilatkozata alapján levonták a 14% EHO-t. ( Zrt-vé alakulás miatt

bevonták a dolgozói részvényeket tőzsdei árfolyamon. Mivel a dolgozók ingyen kapták a teljes kifizetés árfolyam nyereségnek számít, a szja-t levonták illetve nyilatkozat alapján azEHO-t) . A dolgozónak a bérjovedelme 4.500 eFt felett van tehát a járulékteher meghaladja a 450 eFt-ot. Ezt nem lehet visszaigényelni. Itt nincs járulékfizetési felső határ! Vagy már teljesen megbolondultam!!!??

20 éve csinálok bevallásokat még soha nem hibáztam a szja bevallásban. Most megéltem, hogy önrevizióznom kell. Lehet, hogy most kéne abbahagynom? 

Üdv ketge 

ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

visszaigényelheő EHO

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. feb. 18, 2008 4:26 pm

Szia!

Ha 45oo/e Ft.volt a bérjövedelme az illetőnek 2007-ben, akkor azután a munkáltató fizetett 36o/e Ft eg.bizt.járulékot (8%) Miután a felső határ eléréséhez még hiányzik 9o/e Ft, így az árfolyamnyereségből származó jövedelme után max. 9o/e Ft 14%-os részt kell fizetni. Durván 643ooo,-Ft árfolyamnyereségig kell fizetni az eho-t. Az e fölötti részt már nem terheli eho fizetési kötelezettség.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron