Adófórum

Adózási és számviteli információk

écs maradványérték

SzJA

écs maradványérték

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szerbusztok!

Szeretném tudni, hogy:

egyéni vállalkozó esetén is úgy kell écs esetén tenni, mint társas vállalkozónál?

Azaz ha gépjárművet számol el tárgyi eszközként a vállalkozásában, akkor maradványértéket kell hagyni, ami után nem számolhat el écst, mégpedig ennek az értéknek meg kell egyeznie azzal, amit piaci értéken érni fog a gépkocsi?

És ha 5 év múlva eladja, akkor lehet elszámolni a maradványértéket teljes mértékben?

Ha két év múlva adja el, akkor is a hátramaradt maradvány értékeket teljes mértékben?

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

écs maradványérték

HozzászólásSzerző: picur76 » szer. feb. 13, 2008 8:47 am

Szia, szerintem nem, a maradványérték fogalmát a SZV.-i tv használja, az pedig nem vonatkozik az egyéni vállalkozóra. Az SZJA tv 11.sz. mellékletének 2.c) pontja szerint "az écs. leírás alapja a beruházási ktg..." , én sehol nem találtam a mardványértéket. Véleményem szerint az ev a teljes összeg után számolja el az écs-t. Picur
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

écs maradványérték

HozzászólásSzerző: andulka » szer. feb. 13, 2008 8:55 am

Szia!

Az Szja tv. 11. sz. mellékletében nem találtam olyan rendelkezést, mely előírná a maradványérték meghatározását.

De várjuk meg a többieket is :)

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

écs maradványérték

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 13, 2008 9:26 am

Sziasztok! Ev-nál nincs maradványérték, teljesen 0-ig leírható. Ha nem akarja érvényesíteni az écs-t, SZJA-ban megteheti, de arra az évre is elszámoltnak kell tekinteni, tehát azzal nem hosszabbodik meg a leírási idő. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég