Adófórum

Adózási és számviteli információk

0753-17lap kitöltése

SzJA

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: beckari » vas. feb. 10, 2008 8:38 pm

 

 Köszönöm Rya hogy volt még idegzeted velem foglalkozni. Ahányszor feljövök erre a forumra , mindig meg kell állapítanom, hogy a jó szakembereket akik tényleg foglalkoznak a tv.-el és továbbképzik magukat, teljesen eltudják bizonytalanítani ezek a kedves aranyos törvényhozók.Miért nem lehetett egy jó kis példán keresztül ezt levezetni a kitöltésiben.(Persze mert még maguk sem tudják hogy kell kitőlteni).

Na de mindegy.Állmodjunk egy olyan országról, ahol amit egyszer leírnak azt ne lehessen igy-úgy olvasni.Annak csak egy megoldása lehetséges és .......

Még egyszer Kösz.

Segédtáblát nem feledem.

Beckari 

beckari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. feb. 10, 2008 8:43 pm

Sziasztok!

Mindíg előadódik valami, hogyne legyen olyan egyszerű a könyvelő élete. Néhány napja az un. eladásra beszerzett áruk fogalma, most meg ez a segédtábla ügy. Megjegyzem, akinél a 4-es kódot választottam, már a kis kockás papíromról is meg tudtam állapítani, hogy melyik a nagyobb, nem is töltöttem ki a segédtáblát, mert mindenkinél arányosítással számoltam.  

Azonban, ha figyelmesen elolvasom a bővitett kitöltési útmutató idevonatkozó részét, már bennem is felmerül, hogy talán mégis ki kellene tölteni.

"Amikor a 0753-15-02-es lap 401-es sorát kitöltötte, meg kell vizsgálnia, hogy e sor adatával számolhat-e a továbbiakban az adózás utáni jövedelmének a megállapításakor. Ezt a számítást segíti a 0753-17-es bevallási lap és annak segédtáblája".

Ani viszont fentebb azt írta, hogy azt mondta az APEH-os előadó, hogy jó lenne, ha kitöltenénk, mert akkor az ő munkájukat könnyitenénk. (A mi munkánkat ki könnyíti meg??) Ezek szerint mégsem kötelező kitölteni?

üdv. Mari

 

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. feb. 10, 2008 8:48 pm

Szia Beckari!

Van ilyen a kitöltésiben 86-os oldalon a papíralapon, csomagban kiküldöttekben legalábbis. A letöltöttekben (apeh nyomtatványkitöltő mellékletteként) sajnos nincs-vagy legalábbis én nem találtam. A 82- 83-84 oldal  is ezzel foglakozik. Ha van papíralapú kitöltési utmutatód érdemes ezeket is tanulmányozni.

Üdv. Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 10, 2008 8:52 pm

Szia Mari! Végülis nem kötelező kitölteni, csak szerintem akkor célszerü ha a hasonlitási alapod nagyobb a nyereség minimumnál. Igen, nagyon meglepődött az előadó hogy ezt a többségnél eszem ágában sincs kitölteni. Csak akkor változtat az összegen ha korrekciós tényező van. Egyébként én is mindenkinek arányosítok. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. feb. 10, 2008 8:53 pm

Szia Mari! 

Most szenvedtem végig MSN-en egy SZJA egyéni válalkozó bevallást, s teljesen egyetértve veled  : van akinek ránézésre az egész évét nézve is látom, hogy több a "nyeresége", mint az elvárt jöv.,s akkor  4-es kód, aztán a 17-lap teteje 50-50 megosztás.  A lap alján azt a baromságot, nem töltöttem a legvégére betettem, hogy 181 nap 184 nap, és kalap. A bevallás egyébként hibátlan, amit számolt a kitöltő program az egyezik azzal, amit kézzel számoltam.  Ne akarjanak már ennyire segíteni az ilyen segédtáblával, amivel mindenki csak kínlódik. Az adózónak az ilyen segítségre éppen nincs szüksége. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. feb. 10, 2008 8:58 pm

Ani és Melcsi!

Már teljesen rám jött a frász, hogy megint kezdhetem előről, amit eddig megcsináltam. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: Rya » vas. feb. 10, 2008 9:01 pm

A vicc az, hogy az arányosításnál egy egyszerü programmal le tudják ellenőrizni a hasonlítási alapot. Minden adat bent van hozzá a bevallásban. Akár előre is be tehették volna. Nem véletlen, hogy a megosztásnál többször felhívják a figyelmet a pontos bizonylatolásra. Üdv.
Rya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 10, 2008 9:02 pm

Dehogy kell. Viszont van olyan vállalkozóm, akinél 8-10eFt-tal  kevesebbet kell fizetni ha a hasonlítási alaphoz viszonyítok, azokat csináltam ujra. Ani  

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. feb. 11, 2008 7:06 am

Szia Ani! Engem meggyőztél, köszi, hogy közreadtad az infót, csak az a szomorú, hogy olyan körmönfontan írták le, hogy nem jöttünk rá hamarabb. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. feb. 11, 2008 7:18 am

Szia Mária! Én is elég sokat filóztam rajta, mivel valóban ugy volt az emlékezetemben, hogy az áthozott veszteséget nem vehetjük figyelembe. Ha viszont így lenne, akkor a segédtáblába a hasonlítási alap oszlopnak nem lenne értelme. Igy is elég teher, hogy a különadó alapjából nem lehet levonni. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron