Adófórum

Adózási és számviteli információk

0753-17lap kitöltése

SzJA

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. feb. 11, 2008 7:26 am

Sziasztok!

Még egy gondolat, ami eszembe jutott: ha ez ilyen egyértelmű miért csak az Apeh Észak-magyarországi Regionális Igazgatóság helyi hírek rovatában jelent meg az infó? Miért nem tette közzé az összes, vagy  a központi apeh honlapon miért nem jelent meg hasonló? Mivel több régióhoz tartozunk  lehet a megítélés nem lesz ennyire egyforma, úgyhogy én még gondolkodnék egy kicsit, mint Ani egyik kérdés kapcsán (lehet aggódást írt) megjegyezte.

Főleg, hogy apeh-tól kért telefonos információ ( bár ez sem mérvadó) a kérdésre, ha az eredményemmel szemben veszteséget számolok el akkor kell e 2 %-al számított minimum adót fizetni, a válasz az volt, hogy igen. ( közép-dunántúl)

Üdv és szép napot mindenkinek.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. feb. 11, 2008 3:20 pm

Sziasztok! Telefonon sikerült beszélnem a Középmo-i Reg.Igazgatósággal. Először nem értette mit kérdezek, majd helyeselt nekem a min.adóval kapcsolatosan.A 13.lap kitöltésénél  a program is a hasonlítási alaphoz viszonyít. Körbe akartam telefonálni az országot, de majd elaludtam a zenéjükön, ugyhogy feladtam. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: Jeszyné » hétf. feb. 11, 2008 5:53 pm

sziasztok4

Én már semmit nem értek. Miért kell a 7. sorba beirni az o,50-et??

Ha odairom, akkor a 8.sorban  több jövedelem minimumot számol, mint az egész évi bevételem fele utáni 2 %???

Ha van egy adott bevételem annak a 2 %-nak  a fele a minimumjövedelm ami után a 16 %-ot fizetem. nem???

Ha viszon mind a két helyre irok 50-50-et akkor többet számol a 8-sorba és ezt viszi át 402-be.

Mit nem tudok jól???

Jeszyné

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. feb. 11, 2008 6:09 pm

Sziasztok !  Na most már, ahogy végig olvastam és próbáltam megérteni amit itt értelmeztek, megértettem , hogy különbség van a számítás között, ezt eddig is tudtam, hogy lehet.

De én úgy tudtam, hogy választhatok vagy I-es , vagy II-es tábla szerint számolok, az vehetem amelyik kedvezőbb, gondoltam én eddig.

Most valaki elmondaná, hogy most választhatok-e még, vagy kezdjem elölről az arányosítási táblák kitöltését?

Na most sikerült elbizonytalanítanotok.

Légyszi valaki foglalja össze?

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. feb. 11, 2008 6:27 pm

Először is az 52# kérdés: a bevallási időszak jan-tól decemberig tart a 6 sorba, mivel a II félévtől van minimum adó számítjuk a bevétel 2%-ának 50%-át, de az első félévben is realizálódott eredményem, ami a 401-es sorban van ( ha nincs itt adat akkor a 7-esben sincs.) Ennek az I félévre eső részét viszi a program a 7-es sorba és a nyolcasban megjelenik az egész évi adólalapom. nem tudom érthető e. Ha az 5-ös kódot választod a számok alapján a 402 sor adata alapján számítod ki a 403-ba a16 % adót  a továbbiakban ezt az adót kell levonni a 401 sor adatából és ez lesz a osztalékalapom, ami után további 35% az adó , az összes 16+35 a 424 sorban jelenik meg.

Mártinak: Az I-es táblát akkor választod, ha nem különítetted el a két félévet, vagyis nem számítottál félévkor is és évvégén  külön- külön eredményt.

Ha megosztottad a két félévet ( tehát a könyvekben kiszámítottad az eredményed I.félévre és II.félévre is,) akkor választod a II-es táblát. 

Remélem sikerült érthetően leírnom.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. feb. 11, 2008 6:32 pm

Szia! Csak egy értetlen kérdés? A számításokat mindenképpen el kellet végezni a különadó előleg miatt, tehát ha akarom, akkor meg van a két félév is külön-külön semmi perc alatt, de én nagyon nem szeretném a II.es táblát tölteni, amit írsz ebből azt értem, hogy tehát választhatok, hogy melyiket töltöm?

Persze én is tötöttem II-es táblát, ha jobban megérte a vállalkozónak, de egyéb esetben nem választottam csak az I-es táblát.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. feb. 11, 2008 6:38 pm

Igen választhatod. Ha úgy döntessz inkább arányosítasz megteheted.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. feb. 11, 2008 6:40 pm

Sziasztok!

És akkor most az I., II. tábla alatt minek van még ott az a harmadik valami? Én az I-es táblát töltöttem ki, de azzal a harmadik táblázattal már nem is foglalkoztam. Vagy kellene?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. feb. 11, 2008 6:41 pm

Szia! Köszönöm szépen, már azt hittem a maradék  eszem is elment és végkép rosszul értelmeztem a kitöltésit, így az x-edik bevallás után már ezen sem csodálkoznék.

Köszönöm mégegyszer a megerősítést.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. feb. 11, 2008 6:52 pm

Szia Kata! Ha a hasonlítási alap nagyobb/25C/  mint a  minimum alap /25D/, akkor a 4.kóddal számolhatok, és akkor a min.adó alap a 401.sor, ami lehet akár 0 is, ha áthozott veszteségem volt. Ezért kell az alsó tábla, hogy ezt megállapítsd. Erről beszélünk, hogy az ÉszakMo-i APEH honlapján van levezetve így a példa. Ani  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég