Adófórum

Adózási és számviteli információk

mimumum adó

SzJA

mimumum adó

HozzászólásSzerző: erzsi50 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudom sokszor volt a következő téma, de már teljesen belekavarodok a bevallásokba.

Nyereséges egyéni vállalkozó adóalapját az elhatárolható veszteséggel le szabad írni nullára?

Ha  igen, akkor az 311-es sorba 5-ös kódot írunk?

Csak megerősítést várok a felvetésre, hogy ezt meg lehet-e tenni, vagy célszerű csak annyi veszteség elhatárolást igénybe venni, hogy éppen meghaladja - akár 100 Ft-al is - a nyereség minimum alapot?

Megköszönnöm a gyors választ: Erzsi 

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: HIDNA » szomb. feb. 02, 2008 4:08 pm

Én a helyedben hagynék annyi nyereséget, ami meghaladja a minimumadót, és a kód 4 lesz.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: béci » vas. feb. 03, 2008 4:12 am

Én elszáolnám a veszteséget is , ha a veszteség elszámolás nélkül az a vállalkozói alap nagyobb a minimum adó alapnál, és akkor 4. kód lesz.

 Béci

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 6:12 am

Sziasztok ! Az én logikám szerint, a veszteséget minden vállalkozónál elszámolom függetlenül attól , hogy ez által nem fogja elérni a minimum alapot, és 5-ös kóddal számolva megfizettetem az éves bevétel 2% x 50%x16 %-át, így további adó ezen a téren nincs. Akülönadó 4% természetesen a veszteség előtti összeg után fizetendő.

Attól, hogy van egy ilyen rendelkezés elvárnak tőlünk vmennyi eredményt, de ne vegyük számításon kívül, azt sem vmi oka volt az áthozott veszteségnek is, most termelné ki a saját pénzét a vállalkozásából, de ha nem írjuk le a veszteséget csak továbbra is többlet adót számolunk.  szerintem az ellenőrzésekkor ezt a szempontot is vizsgálni fogják. Egyébként is a megnövekedett "elvárt növelés" vállalkozói kivétek és járulékok már sok vállalkozónál így is nullára vagy veszteségre csökkentették a vállalkozás eredményét.

Azt gondolom, aki vállalkozását megpróbálja becsületesen adózni , a dolgozói emelt bérét megfizetni a sajátját növelni, ha nem rendelkezik több 10milliós bevétellel, az a vállalkozó jelenlegi felállásban max nullát termel, vagy veszteséget és lehet nem is sokáig húzza, mert a saját árait , árbevételét a járulék terhek arányában nem tudja növelni.

Erre a "csináljunk"eredményt és ne számoljuk el a veszteséget, azt szoktam mondani a vállalkozómnak, nem kell félni az ellenőrzéstől, ha úgy látja Ő mindent megtett, amit tudott, álljunk az ellenőrzések elé. 

Bocsi, hogy kicsit hoszzú lett, de ez az én véleményem. Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: sz.ili » vas. feb. 03, 2008 1:43 pm

Sziaztok! Én azt tapasztaltam, ha a 17 lap I. pontját töltöm ki a nyereségminimum megállapításához, ott kisebb a lehetőség az előző évi veszteség figyelembe vételéhez. Ha a II. pontot töltöd ki, akkor gyakorlatilag akár az idei nyereséget az előző évi veszteséggel le is nullázhatod, mégis lehet, hogy eléred a jövedelem minimumot. A lényeg az, hogy a hasonlítási alap (bevétel-kiadás) magasabb legyen a jövedelem minimumnál, ahogyan azt a II. pont számolja. Főleg akkor előnyösebb így számolni, ha az első félév veszteséges volt. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: vassandi » kedd feb. 05, 2008 7:36 pm

sziasztok Andi vagyok!

Én megcsináltam a bevallásom, de ennyihozzászólást olvasva nem biztos, hogy jó az enyém.

Szerintetek, ha veszteségem van akkor, ugye csak 5-ös kódot irhatok a 113 as sorba. Hasonlitási alapot pedig , hogy lehet irni veszteségkor. Szerintem nem kell kitölteni a 23 -25 sorokat a 17-es lapon.Az adó pedig a 15/2 lap 402. sorából számolódik. Vagy nem??? 

vassandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 05, 2008 7:44 pm

Szia Andi! Jól csináltad, a 23-25sor sem kell. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: béci » kedd feb. 05, 2008 10:00 pm

Szia Andi!

Ha a 2007. éved veszteséges akkor jó. A hasonlitási alap =0 < jöv. min adó alap , ezért 311 sor( nem 113) 5.

A 402.sor 16%, utána minden 0. nincs különadó, nincs 14%-os EHO

 Béci

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: fuleinerozsits@freemail.hu » pén. feb. 08, 2008 7:11 am

sziasztok!

Lehet, hogy csacsiságot kérdezek, de mi a hasonlitási alap? Az összes bev-összes kiad, vagyis az adóévi eredmény, esetleges előző évi veszteség nélkül? Hol van ez leirva, mert a kitöltésiben nem láttam, és ezzel nem csak én vagyok igy.

Köszi

Anikó 

fuleinerozsits@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

mimumum adó

HozzászólásSzerző: béci » pén. feb. 08, 2008 10:59 pm

Szia anikó !

Az SZJA TV szövegében

49/b

(8) A vállalkozói adóalapa) az (1)-(7) bekezdés szerint megállapított jövedelem, azzal, hogy

b) ha az (1)-(5) bekezdés rendelkezései szerint megállapított bevételnek a 4. és 11. számú melléklet szerint elszámolt költséget meghaladó része( ez a  hasonlitási alap) nem éri el az adóévben a jövedelem-(nyereség-)minimumot, az egyéni vállalkozó választása szerint.......

Ezt a fogalmat használják a segéd tábla " C" oszlopába. A kitöltési útmutatóba csa 24 C, vagy 25C-ként

hivatkoznak.

Béci

béci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég