Adófórum

Adózási és számviteli információk

őstermelő regisztrációs száma

SzJA

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: berci04 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az APEH feltette a honlapra a tájékoztatást, miszerint az őstermelői adókedvezmény CSAK regisztrációs szám esetén vehető igénybe. Tehát családi gazdálkodás nem regisztrált tagjának, illetve közös őstermelői igazolvány esetén minden bejegyzettnek kell külön számmal rendelkeznie. G001 nyomtatvány, mvh.gov.hu honlapról letölthető. 

Üdv. 

berci04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. feb. 01, 2008 1:55 pm

Szia!

Köszi a figyelemfelhívást. Ez már engem is nagyon foglalkoztatott. Most már csak az a kérdés, hogy a családi gazdaság óvodás tagjának is kell regisztrációs számot kérni?

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: osszeg » pén. feb. 01, 2008 4:31 pm

Én is köszönöm a figyelmeztetést. Viszont komolyan kérdezem, a családi gazdálkodó 13 éves gyereknek is kell regisztrációs számot kérni? Aki a közös őstermelői igazolványban szerepel, azoknak is mindnek külön számot kell kérni?  Köszönöm

osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: borosne » pén. feb. 01, 2008 7:06 pm

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a figyelemfelhívást  nagyon  fontos ez a regisztrálás talán még február 15-ig sikerül megkapnunk. A honlap ugyan nem érhető el hogy esetleg több információt is tudnánk remélem hamarosan működni fog. Szerintetek elég lesz 2 hét a regisztrációs szám megérkezéséhez mert egyéni vállalkozónak le kell adni a bevallását - legfeljebb önreviziózzuk. Ez nagyon sok őstermelőt és családi gazdálkodót fog érinteni és erről is  utólsó pillanatban értesülünk.

Üdv. Mara

borosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: jános123 » pén. feb. 01, 2008 7:12 pm

Köszi Berci!

Szerintem mindenki nevében nyugodtan mondhatom, hogy ezért a "kérdésért" csak magadnak adjál pontot. Mi köszönjük az információt, nekünk bőven elég ennyi!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: Rónyai » szomb. feb. 02, 2008 9:18 am

Ez a kérdés már ezen a fórum régebb óta fennt van, de az APEH is 02.01-én adta meg igazán a törvény értelmezését a honlapján. Biztos, hogy reg.számot kell kérni ahhoz, hogy regisztrációs számot kapjanak az őstermelők, de az a közös igazolványban szereplő őstermelő akinek saját nevén, használatában nincs se állat, se föld, az valóban mire regisztráltassa magát. / én nem merném, mert a regisztrálás azért nem arról szól, hogy bárki aki valamilyen "ok" folytán őstermelő, annak természetes, hogy regisztrációval is rendelkezzen. /  Nekem további kérdésem lenne, hogy a 2007.évről készitett 0753-ban igénybevett adókedvezményt  melyik évben kell  deminimis támogatásként szerepeltetni az adóbevallásba / 0753-15-05 /, ugyanis ebben a nyomtatványban az "igénybevétel napja" szerepel, és ez véleményem szerint az adóbevallás beadásának napjával egyező. / pl. 2008.04.01./ Nem tudom, hogy jól gondolom-e , hogy a 0753-as bevallásban ezért még nem kell szerepeltetni.

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: zsonita » vas. feb. 03, 2008 7:30 pm

Sziasztok!

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de családi gazdálkodás tagjának, sem vállakozói igazolványa sem őstermelői igazolványa nincsen. A nyomtatvány igy ki sem tudom pontosan tölteni. Egyébként sem hiszem, hogy ez 02-15-ig lebonyolódik. Én is hajlok arra, hogy ezt még a  0753-on nem kell szerepeltetni.

Berci köszönjük a fegyelem felhívást!

Ha valaki tud valami okosat segitsen! Légyszi!!!!!!!!!!!!

Zsonita

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. feb. 03, 2008 7:32 pm

Szia Zsonita!

Sajnos szerepeltetni kell a 0753-ason, a kitöltési útmutató azt írja, hogy ha élni akar ezzel a kedvezménnyel, akkor a 14-es lapon fel kell tüntetni a regisztrációs számát.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelő regisztrációs száma

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » hétf. feb. 04, 2008 6:37 am

Szerintem, a családi gazdaság tagjának nem kell csak május 20-ig 0753 bevallani. a vezetőnek ha áfás akkor 02 15-ig hiszen az áfás adószám is hozzá tartozik csak.Van hát idő még ezt lerendezni.

Üdv Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég