Adófórum

Adózási és számviteli információk

őstermelő adókedvezménye

SzJA

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Rónyai » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ügyfelem közös őstermelői igazolvány birtokában  - rajta kivül még 2 családtaggal - végzi a tevékenységet, és /sajnos/ a 2007.évi jövedelem után adófizetési kötelezettsége keletkezik. Természetesen az őstermelői igazolványban szereplő minden egyes személynek is. Eddig minden őstermelő igénybevehette az "őstermelői adókedvezmény", de ez évtől - amely visszamenőleges hatályu -csak az MVH által regisztrált őstermelő veheti igénybe.  A közös őstermelői igazolványban szereplő személyek közül csak a családfőnek van ilyen regisztrációs száma. A többi ennélfogva nem veheti igénybe a 100.000 Ft-os adókedvezményt. Véleményem szerint ez elég komoly érvágás az őstermelők körébe. Érdemes mindenkinek erre odafigyelni.

 

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jan. 27, 2008 5:53 pm

Szia! Ne izgulj! Közös őstermeői igazolvány birtokában mindegyik családtagnak ugyanaza a reg,száma! Ugyanúgy mint az ősterm.ig.szám! Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Rónyai » vas. jan. 27, 2008 6:05 pm

Szia Napraforgó !  Én továbbra is izgulok, ugyanis az utobbi 2 hetem ennek a kérdésnek a megválaszolására ment szinte rá. Az APEH értekezleteken / 3 értekezleten /felvetettem ezt a változást, melyre ott helyben nem tudtak semmit hozzáfüzni, de később levélben, telefonon megkaptam a választ. A regisztrált őstermelő ugyanis csak az aki a 141/....Korm.rendelet alapján regisztráltatta magát az MVH-nál. / ez az a szám, amely a támogatás igénybevételénél szükséges/ Ez a reg.szám SZEMÉLYHEZ KÖTÖTT, és a 0753-14-es lapon csak az tud feltüntetni reg.számot, akinek van !  Az emlitett 2 családtagnak ilyen nincs, és az apa reg.számát semmiképp sem lehet felüntetniük a saját adóbevallásukban. Ez a változás a 2008.évi SZJA tv.-ben található meg, amely az átmeneti rendelkezés értelmében visszamenőleges hatályu, tehát a 2007.évi bevallásban alkalmazni kell.  Ezt  deminimis támogatásnak minősitik ezentul. Az Apeh részéről is először kételkedve fogadták a felvetésémet, de mosmár  megerősitettek az értelmezésemben. Kérleg nézz utána Te is, én szolnok megyében szereztem az információt.

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. jan. 27, 2008 6:12 pm

Szia!

Nekem is szolnoki infóm van, január 22-én voltam egy APEH által tartott előadáson, ott is az hangzott el, hogy mindenkinek külön kérnie kell reg. számot. (Lehet, hogy egy előadáson voltunk??)

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jan. 27, 2008 6:19 pm

Szia Rónyai!

Én azért vagyok biztos benne, mert az őstermelést én is közös ősterm.ig.birtokában végzem. Az MVH reg.szám támogatás igénybevételéhez kell. Mivel "közös" ősterm.ig.birtokában a támogatást csak 1 személy (általában aki az elején szerepel) vehet fel, így a többinek nincs mire, nincs külön területe, amire ezt kiválthatná. Hiszen a felvásárlási jegyeken is ugyanazt az Adóazonosítót (ami személyhez kötött) használtuk éa ugyanazt  ADÓSZÁMOT fogjuk használni, mégis a jövedelmet X felé osztjuk! Szerintem az Apeh sem tudja mit csinál.... Én az őstermelők járulékbevallásainál is ugyanazt a reg.számot írtam mindenkinek.

Bár a 2008-as ilyenirányú változásokat nem olvastam, de most "megzavartál".  Üdv.

Ui: és 1 reg.szám birtokában vesszük fel a támogatásokat, amit az SZJA bevételnél is X felé osztunk.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. jan. 27, 2008 6:21 pm

Amit írtok, ebből következne a területeket is külön kellene venni, akkor már a közös őstermelőnek sem lenne sok értelme, akkor a támogatásokat is külön kérnénk. Jó lenne ha ez nem így lenne . Holnap megkérdezem a falugazdászunkat, erről mit tud.

Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Rónyai » vas. jan. 27, 2008 6:21 pm

Én 25-én voltam, és Dr Dencsőné ott helyben nem tudott választadni, majd csak másnap hivott telefonon. Ezt ő igy nem mondta akkor, de erre én is gondoltam. Sajnos ezek a családtagok tényleg csak "rásegitésként" vannak az őstermelői igazolványban benne. Ők nem tudják regisztráltatni magukat, hisz minden föld, állat az apa nevén szerepel, igy nekik nincs semmi  alap az MVH regisztárcióhoz. Ezentul biztos, hogy egyre jobban szorul a hurok az őstermelők nyaka köré, egyre több feltételnek kell megfelelniük.
Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jan. 27, 2008 6:28 pm

Szisztok! Még annyit, hogy most újítottam meg az őstermelőimet, a "kérdőiv"-em is csak 1 reg.számnak és 1 adószámnak van helye, ahová a családtagokat sorolom, ott csak az adóazonosítójukat kérik (nincs is hely). Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Rónyai » vas. jan. 27, 2008 6:35 pm

Ugy látom a felvetésemmel elég káoszt okoztam, de örülnék, ha nektek lenne igazatok. Én egyelőre nem merem alkalmazni az adókedvezmény igénybevételét  / azért lenne most ez fontos, ugyanis az egyik családtak kereskedőként vállalkozó, és igy neki 02.15-re kell a bevallását beadnia/ mert eléggé magabiztosan mondták a APEH részéről a fent leirtakat. Egyébként ha ugyanugy maradna minden ami eddig volt, akkor szerintetek miért kellett módositani az SZJA tv.-ben a tevékenységhez kapcsolódó §-t.A § számát most fejből nem tudom, de a 0753-as kitöltési utmutatójában is vastagon szedett betükkel van kihangsulyozva ez a változás.

Rónyai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

őstermelő adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jan. 27, 2008 7:00 pm

Szia!

A kitöltési 145-ös oldalán én úgy értelmezem a "tevékenységeket", hogy ha valaki pl.vállalkozó||őstermelő, akkor el kell döntenie hogy a  költségeit melyikhez kívánja felhasználni, nem lehet hogy a felét az egyikhez, a másik felét a másikhoz.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 17 vendég

cron