Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlan berbeadas adozasa

SzJA

Ingatlan berbeadas adozasa

HozzászólásSzerző: Kisanya » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Jo napot a kovetkezoben kernek segitseget. Kulfoldon (franciaorszag) elek es Budapesten vett lakasomat szeretnem berbe adni. A Franciaorszag es Magyarorszagi kettos adozast elkerulo egyezmeny ertelmeben lakas berbe adasa eseten az ebbol szarmazo jovedeleme utan ott kell adot fizetni ahol a jovedelem felmerul, akkor is ha a berbeado a masik orszagban adokoteles.

Kerdeseim:

1) Jol ertelmeztem -e az egyezmenyt es tenyleg Mo-n kell-e adot fizetni a berbeadasbol szarmazo jovedelemert?

2) Valaszthatom-e a szmelyi jovedelemkent valo bevallast , mivel nincs mas jovedelmen  Mo-n igy a 18%-os kulcsba tartoznek? Kell-e ebben az esetben ekho-t fizetni? 

3) Ha a kulon adozast valasztom a kulcs 25%-os kell plusszba ekhot fizetni?

4) Van -e mas erdemleges lehetoseg EVA????,

 

Koszonom elore is a segitseget,

tisztelettel

zsuzsanna

 

Kisanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ingatlan berbeadas adozasa

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. jan. 17, 2008 5:33 pm

A bérbeadást adószám bírtokában kezdheted el. Ehhez a tevékenységhez adószámot kell igényelned.

Válaszhatod az összevont jövedelemkénti adózást. Ha kifizetővel állsz szembe (például egy cégnek adsz bérbe, akkor ő kifizetőnek minősül), s eldöntötted már a bérbeadáskor, hogy összevont jövedelemként kezeled a bérbeadásból származó jövedelmet, akkor nyilatkozhatsz a kifizető felé e tekintetben. Ekkor a kifizető nem a 25%-os forrásadót fogja vonni a bérleti díjból, hanem az érvényes adótábla szerinti adót. (amelynek legkisebb sávja 18%) Amennyiben a béreadásból származó jövedelem eléri az 1 millió forintot, akkor a teljes összeg után meg kell fizetni a 14%-os eho-t akár külön adózó jövedelemként, akár összevont jövedelemként adózol. (a lakásbérbeadásra vannak különös szabályok, de Rád az nem vonatkozik, mert nem laksz a lakásban, ezért ezeket nem is sorolom. Ha nem lesz éves szinten 1 millió feletti jövedelmed a bérbeadásból, akkor nyilatkozatot adsz a kifizető felé, s nem fog Tőled eho-t levonni.

EVÁ-ba lépned egyenlőre nem lehet, mert most kezded a tevékenységedet. S nem is biztos, hogy érdemes lenne.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ingatlan berbeadas adozasa

HozzászólásSzerző: Kisanya » csüt. jan. 17, 2008 8:43 pm

Koszonom a valaszt,

Szeretnem ha megerositeni az eho fizetesi kotelezettseget mindket esetben! Ha jol ertem az eho az egeszsegugyi rendszer finanszirozasara lett letrehozva, en franciaorszagban vagyok adoallampolgar itt fizetem tbt/nugdijat/munkanelkuli adot... es nem ertem mert kellene ezt duplan leadoznom Mo-n is? Van -e kulonleges kitetel az eho fizetesnel kulfoldi adoallampolgarok reszere?

Egybe vonhatnam-e a Franciaorszagi adobevallasommal az Mo-i ingatla, berbeadasbol szarmazo jovedelmet?

elore is koszonet 

 

 

Kisanya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég