Adófórum

Adózási és számviteli információk

sportló értékesítés

SzJA

sportló értékesítés

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. jan. 03, 2008 9:05 pm

Én a fenti esetet semmilyen körülmény közepette sem sorolnám az önálló tevékenységhez mert épp az általad csatolt hivatkozás ezt írja:

 

"Az önálló tevékenység körébe tartozik különösen: a megbízásos jogviszony alapján végzett munka, a választott könyvvizsgáló tevékenysége, a szellemi tevékenység, a bérbeadás (ingatlan esetében – ha az nem termőföld – a magánszemély választása szerint), a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatás (ha a költségeket nem a társaság, hanem a tag viseli), a mezőgazdasági őstermelői tevékenység (ideértve a családi gazdálkodást is) és az egyéni vállalkozói tevékenység."

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

sportló értékesítés

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jan. 03, 2008 10:08 pm

Most kicsit ellentmondásba keveredtél magaddal:

Azért nem önálló tevékenység, mert - ahogy az általam hivatkozott szöveg írja: "Az önálló tevékenység körébe tartozik..." Szép kis ellentmondás, nem?

Egyébként az SZJA tv. 6.sz. melléklet II. A pontja írja éppen, hogy a mezőgazdasági őstermelői tevékenységek állat, állati termék meghatározása alól kivétel a sportló és a versenyló, azaz nem őstermelő tevékenység, termék. Ami meg nem az, és nem egyéni vállalkozás keretében végzett tevékenység, az az önálló tevékenység. Pl. még a virág- és dísznövénytermesztés is ilyen lehet. SZJA- bevallás 12.sora, 0653 bevallás útmutató 53.oldal.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

sportló értékesítés

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. jan. 04, 2008 7:19 am

Böbe szerintem ha végig olvasod a hozzászólásomat nem keveredtem ellentmondásba, épp azért mert az APEH által leírtak szerint nem lehet besorolni az önálló tevékenység körébe. Szerintem az este már fáradt voltál és nem jól olvastad el azt amit írtam.

Üdv: Kati 

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég