Adófórum

Adózási és számviteli információk

Az APEH az ÁFÁ-ra SZJA-t megállapíthat?

SzJA

Az APEH az ÁFÁ-ra SZJA-t megállapíthat?

HozzászólásSzerző: winzol » kedd jan. 02, 2007 6:40 am

Kolléga ! Ha a hivatal árrést vizsgál akkor az egy DB eladott termékre eső súlyozott árrést legyen kedves kiszámolni/ summa db summa árbev hányadosa a gyengébbek kedvéért nem itt hanem, a T Hivatalnál./.Én valamikor régen szintén az Apeh apparátusában dolgoztam mint revizor, és a ker.tev vizsg. mindíg így jártam el.Soha egy ügyfél vagy annak képviselőjével nem volt vitám emmiatt.Természetesen ez nagyon idő és munkaigényes,de a kapott eredmény cáfolhatatlan mindkét oldalról, mivel a számoknak van egy nagyon jó tul. Sohasem hazudnak, mint mi emberek.Fenti vizsgálati módszerhez viszont azt remélem, hogy ügyfelednek pontos netto beszáron kimutatott nyitó-záróleltárai vannak az vizsgált időszakra, amit T Hivatal nem tud cáfolni,ha igen nyersz, de ha nem akkor "bukta" van.

Szurkolok Nektek! Üdv winzol   

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az APEH az ÁFÁ-ra SZJA-t megállapíthat?

HozzászólásSzerző: datawork » hétf. jan. 15, 2007 1:04 am

Üdv WINZOL!

Én is a hivatalban húztam le egy évtizedet revizorként, nem rég mentem nyugdíjba, de ilyennel nem találkoztam, amit ezzel az emberrel csináltak: a kivett számlák átlaghaszonkulcsát tekintették az 
éves forgalom haszonkulcsának, és ezzel igazolták a becslés alkalmazásának jogosságát. Agyrém.
A dolog azonban nagyon elbonyolódott, ugyanis az egyéni vállalkozó most, januárban elhunyt, 
és az örökösökre szállt a jogerős tartozás, amit korábban a bíróság elött is megtámadtunk.
A vállalkozói vagyon az házastársi közös vagyon, és a Cstv rendelkezik arról, hogy bizony a házastárs is 
felel a saját vagyonával a tartozásért, meg az örökösök is, meg még illetéket kell fizetni 
a vállalkozói vagyon után, és a tevékenység folytatása is problémákat vet fel, ugyanis az üzletet nem lehet bezárni.
És mindemellett jön az Apeh és az örökösökre rászáll, hiszen jogerős a II fokú határozat, a 
felfüggesztésben nem dönthetett már  a bíróság, mert a felperes elhunyt.
Kész állatorvosi ló az egész adóügy.  

üdv.MS


datawork
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az APEH az ÁFÁ-ra SZJA-t megállapíthat?

HozzászólásSzerző: winzol » hétf. jan. 15, 2007 9:30 pm

viszont megvan annak a lehetősége, hogy az örökös tovább vigye a vállalkozást a megszünés szabályainak alkalmazása nélkül,így az örökös is kérheti a II.f. határozatban foglaltak felfüggesztését.Amit az árrés vizsgálatához írtam mint módszert ragaszkodj hozzá,és elő kell terjeszteni a bíróságnak is,/feltéve hogy mint biz indítványt a hivatalnál is elő terjeszttél/ hogy kötelezze uj eljárásra a T Hivatalt.Én nem adnám fel azért mert a váll. sajnálatosan elhunyt. winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Az APEH az ÁFÁ-ra SZJA-t megállapíthat?

HozzászólásSzerző: datawork » szer. jan. 17, 2007 10:03 am

Winzol!

Nincs feladva, a volt házastárs jelentette be a vállalkozói tevékenység folytatását, és folytatni fogja a pert.
Az árrés-elemzéssel meg teljesen egyetértek veled: meg kell álapítani egyes jellemző aruk árrését, és az évi forgalommal kell súlyozni. Ez matematika-statisztikai szempontból is korrekt, sőt ha egy kicsit értenek a revizorok hozzá, akkor még becslés pontosságát is ki tudnák számítani.

És még gond a vizsgálatot megelőző évek elhatárolt veszteségének elismertetése, bár erre van egy bírósági döntés a birtokunkban, amelyben a bíróság utasította a hivatalt, hogy az új eljárásban az előző időszak veszteségét vegye figyelembe.

Összességében azt akarjuk általános és iránymutató rendezőelvként elérni, hogy az Apeh úgy számszerűsítse az adókötelezettséget, ahogyan azt az adózó önellenőrizte volna, ha saját maga tárta volna fel a hiányosságot.

ÜDV:MS
datawork
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron