Adófórum

Adózási és számviteli információk

SZJA téves utalása MGNYP-ra

SzJA

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: fharmath » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

már 2. hónapja várom az átvezetésem rendezését, és semmi, mire leesett, h. a MGNY-ra utalt többletet sohasem fogják nekem átvezetni amire kértem.Mit szoktak mások csinálni?kb fél éves mgny túlizetés van igy, hogy lehetne visszaszerezni? Köszönöm Ági

fharmath
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. dec. 03, 2007 9:33 pm

Szia Ági!

Az lehet a megoldás, ha kiutaltatod. Nálam olyan fordult elő, hogy a magánnyugdíj tagdíj helyett ugyanazon pénztár önellenőrzési pótlékára ment tévedésből a befizetés. 5 hónapot vártam rá, mire sikerült átvezettetnem, mert leegyeztették a magánnyugdíjpénztárral, de itt ugyanarról a pénztárról volt szó.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. dec. 03, 2007 9:35 pm

Szia! Úgy tudom átvezetést nem lehet kérni, de visszakérni  a 0717-en lehet. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: fharmath » hétf. dec. 03, 2007 9:54 pm

Sziasztok, köszönöm erre nem is gondoltam, akkor ismét adjak be egy 0717-est? Nem merem mert olyan lenne mintha 2x kérném. Nem?Előbb felhivom az itteni Apehot. Ági
fharmath
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. dec. 03, 2007 9:59 pm

Szia Ági!

Én is úgy jöttem rá, hogy 3 hónapig semmi nem történt, telefonáltam az APEH-nak. Az ügyintéző azt mondta, hogy legyek türelemmel, mert "el van engedve", ami náluk azt jelentette, hogy az APEH szerint rendben van, de egyeztetni kell a magánnyugdíjpénztárral. Ha telefonálsz, akkor biztosan meggyorsítod a dolgot, mert legalább megerősíti, hogy nem fogja átvezetni.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: gyurcibácsi » szer. dec. 05, 2007 11:43 am

Így jártam én is. Ügyfelem "benézte" a számlaszámokat és az iparűzési adóját elutalta az APEH érintett magánpénztári számlájára. Amikor kiderült éppen áfát kellett fizetnie, és megbeszéltük, hogy átvezettetem ÁFÁ-ra. Most felhívott egy nő az APEH-ból ( hangpostára beszélt) , hogy faxon vonjam vissza az átvezetési kérelmemet. Telefonszámot meg nem hagyott persze, csak fax-számot, meg a vezetéknevét. Nekem viszont tudnom kellene, hogy hol vagyon ez leírva, hogy magánnyugd.szláról nem lehet más adónemre utalni. Hol van ez leírva? Akár több havi, vagy több évi összeg is ottragadhat??? Mikor fogjuk ezt lemorzsolgatni?

gyurcibácsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: gyurcibácsi » szer. dec. 05, 2007 11:46 am

Visszatérve: Vissza kellene vonnod egy nyilatkozatban a bevallást, mielőtt beadod az újat. Legalábbis az APEH ezt kéri most tőlem. Akkor most utaltassam vissza én is? Az APEH-os nővel nem lehet beszélni, írtam neki faxot, hogy hívjon vissza, de nem teszi:)
gyurcibácsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: fharmath » csüt. dec. 06, 2007 9:37 am

Sziasztok!

Én is beszéltem a mi Apeh kirendeltségünkkel, és nekem nem mondta a hölgy h. valamiféle visszavonást csináljak, viszont arra buzditott h. adjak be egy másik átvezetést mert /itt jön a tanulság/ minuszos szlára a MGNY szláról nem lehet utaltatni.Az elismerendő szlának vagy 0-snak, vagy +-osnak kell lennie.Tehát akármelyik másik túlfizetéses szlára kérjem az átvezetést, aztán onnan majd ismét egy átvezetéssel rátetethetem ha akarom a most /a téves utalás miatt/ minuszossá vált szlára. Én már beadtam az új 0717-esemet..Az is igaz, h. közben az Apehtól állitólag volt már egy elutasitó levélaz 1.átvezetési kérelemre, amit én nem kaptam meg, mert a székhelyre postáznak, és nem a levelezési cimre, és abban 8 napon belüli egyeztetést kértek, amiből én már kicsúsztam, és valószinű ezért nem szóltak a visszavonási kérelemről.Csak azt nem értem miért nem lehet erről  semmit sem látni az ügyfélkapus rendszerben? Ági

fharmath
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: gyurcibácsi » csüt. dec. 06, 2007 1:59 pm

Sikerült beszélnem az APEH-os nővel: egy belső APEH utasításra hivatkozott...kéri faxon elküldeni a visszavonó nyilatkozatot és ahogy mondod vezettessem körbe-körbe, vagy utaltassam ki...tiszta hülyék...
gyurcibácsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

SZJA téves utalása MGNYP-ra

HozzászólásSzerző: Törpe » pén. dec. 28, 2007 11:44 am

Igen, én is jártam így. Mnypt-i túlfizetést nem lehet átvezettetni, ugyanis ők azt rögtön továbbutalják. Nekem azt mondta az ügyintéző, írjak egy levelet hogy kérem kiutaltatni és a hiányt újra be kellett fizetni, szóval nem lehet átvezettetni. De nem kellett új 0717-est beadni, azt mondta a hölgy hogy majd hozzáteszi a már beadott átvez kérelemhez és a levél alapján módosítják. Nekem szerencsém volt, rendes ügyintézőt fogtam ki.
Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég