Adófórum

Adózási és számviteli információk

szlovén állampolgárnak kifizetés

SzJA

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: hari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Úgy néz ki h. meg fogják vizsgálni a 2003-as évet egy sportegyesületnél. Kirendelt nemzetközi versenybirótól -szlovén - /kettős adóztatás elkerülése miatt - mondta valaki/ nem lett SZJA vonva.Szóval semmi nem lett utána fizetve "mert máshol sem szoktak" cimszóval,mert otthon fog adózni.Milyen papirral kellett volna ezt igazolni,mit lehetne most tenni szerintetek? Kösz a választ Szilvi 

hari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. okt. 27, 2007 1:16 am

Szia!  Azt, hogy a két ország közül melyik jogosult a magánszemély jövedelmének adóztatására, a Magyarország és Szlovákia között létrejött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény alapján kell megállapítani. A társadalombiztosítással kapcsolatos kötelezettségeit, a főszabály szerint abban a tagállamban kell teljesíteni, amely tagállamban munkát végez, akkor is, ha a vállalkozás székhelye más tagállamban van. Amennyiben egyidejüleg több tagállamban is végez munkát, akkor a lakóhelye szerinti tagállam szabályai szerint kell ezeket a kötelezettségeket teljesíteni, és a másik tagállamban az E101-es számú igazolás alapján mentesülhet ezek alól.

Ezeket olvastam, de egy elérhetőséget adok, de talán majd mástól is jön egy kis segítség. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. okt. 27, 2007 5:27 am

Sziaztok!

A probléma az, hogy Magyarország és Szlovénia (Egyébként Marcsi Szlovákiát írtál, nem tudom, hogy csak elírás -e?) között 2004. 08. 26-án írták alá a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt. 2005. évi CXLVI. törvény. Nem tudom mi volt előtte.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. okt. 27, 2007 5:46 am

Szia Szilvi!  Köszönöm hogy figyelmes voltál, valóban bakiztam, szerintem a kattintáskor egy sorral feljebb sikeredett, de helyesbítek a pontos útmutatóval, ha esetleg valamennyire hasznosítani tudja a kérdező. Tehát Szlovénia.

Itt vannak egyéb kapcsolodó anyagok, sőt kérdezhetsz a szakértőktől. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: hari » szomb. okt. 27, 2007 8:44 am

Sziasztok! akkor ez azt jelenti,h. mindenképpen kellett volna adót vonni tőle? Egy nyilatkozatom van tőlük h. otthon fognak adózni az itteni jövedelmeik után. Mit lehetne utólag csinálnom amivel elfogadható lenne igy? Köszönöm Szilvi

Irtam a megadott helyre, de biztosan sokára lesz válasz, sok a kérdés

hari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. okt. 27, 2007 2:00 pm

Szia!

Tudomásom szerint amennyiben egyezmény az adott állammal nincsen, akkor a Magyarországon végzett munka utáni adófizetési kötelezettséget a magyar személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint kell megállapítani.

Önellenőrzés, adó befizetése, és elvileg a munkavállaló adó visszafizetése. De nyilván ez már nem lehetséges, mert gondolom az illető árkon-bokron túl van. Egyébként mégis mekkora összegről van szó?

 

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szlovén állampolgárnak kifizetés

HozzászólásSzerző: hari » szomb. okt. 27, 2007 10:48 pm

Szia ! Sajnos én is igy gondoltam ahogy Te irtad, de hátha van valami egyéb is- reménykedtem. Elég nagy összeg /nekünk/ 2főnek 160ezer és 217ezer Ft 5 nap alatt. Ebben valamicske gkktsg is van, de ebben az esetben az is adóalap lenne igaz? Legfeljebb 10% ktsg-et tudnék levenni belőle.Szabályos birói elszámolást adott.És ?% SZJA-val kellett volna számolni?40%?Huh!A szomorú ebben az h. az itteni /vidék/ apehosok mondták telefonon h. ne vonjunk tőlük, mert egyezményes.1 év múlva derült ki h.csak lesznek! Biztam benne h. megússzuk.TB-t is kellett volna az adóalap után?és ez is annyi mint itt nálunk?Nincs adóazonositójuk sem, magyarul sem tudtak. Bukta!  Nincs ötleted?Azt sem tudom hogy álljak neki.Köszönöm Szilvi

hari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron