Adófórum

Adózási és számviteli információk

minimum adó vagy adóalap?

SzJA

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. dec. 07, 2007 11:31 am

Szia Melcsi!

Ugyan már, hogy is gondolhatsz ilyet, miért is haragudnék, csak én is mint mindenki a legkedvezőbbet szeretné a kedves ügyfelének kihozni ebből a zürzavarból. Egyébként azért szólítottalak, mert igencsak vágod a témát, ez a véleményem.

Egyébként egy.vállalkozóról volt szó, de aztán közben megbeszéltük mi legyen a min.adóval, ebben a vállalkozó dönt, miután minden jót és rosszat elmondtam neki.

Üdv.: Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: zsazsa65 » szomb. dec. 08, 2007 12:11 am

Sziasztok!

Melcsi szerintem hozzád nevezek be az apehos előadás helyett, mert már több kérdésben is a te magyarázatod alapján látok tisztán. Legalábbis azt hiszem:)

A minimumadóval kapcsolatban felmerült bennem, hogy mi van a nem főállású ev-val, rájuk is vonatkozik? Vagy mi van a 2007 év közben alakult vállalkozásokkal? ugy a minimumadó, mint a különadó vonatkozásában...

zsazsa65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. dec. 08, 2007 7:56 am

Szia Zsazsa!

Elnézét Melcsitől, hogy helyette válaszolok, de remélem, hogy majd Ő is megerősít engem. A nem főállású egyéni vállalkozóra ugyanúgy vonatkozik a különadó és a minimum adó is. Aki idén év közben alakult, az kezdő vállalkozásnak minősül, tehát rájuk a minimum adó nem vonatkozik! Egyéninél a kezdés évében és az azt követő évben, társas vállalkozásnál az előtársasági és az azt követő adóévben. Különadó a kezdőkre is vonatkozik. Nem kell arányosítással foglalkozni, mivel idén egész évben élt már a különadó, egyszerűen csak az összes megtermelt nyereség után az általános szabályok szerint kell kiszámolni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: zsazsa65 » szomb. dec. 08, 2007 8:09 am

Köszönöm Kata, minden világos.

Nagyon jó ez az oldal, nem is tudom mi lenne velünk nélküle....

zsazsa65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: Jeszyné » vas. dec. 23, 2007 1:43 pm

Sziasztok!

Hát...bevallom őszintén én eddig nemigen foglalkoztam ezzel az elvárt adó témával, de már látom nagy hiba volt.

Jól értem, hogy tök mindegy mennyi váll. kivétet vett fel a vállalkozó év végén még ezen felül az elvárt adónak is meg kell felelnie??

Én naiva azt hittem (sajnos nem néztem utána), hogy a váll.kivéthez viszonyitom az elvárt adó alapját.

Titeket olvasva ugy érzem, nagoyn naiv voltam. Tehát kiveszi a max. váll. kivétet, és fizeti az elvárt adót is.

Hát...... erről ennyit.

Nagyon jó ez a fórum mégha néha olyat olvas is az ember amitől égnek áll a haja.

Köszönök mindent.

Jesziné

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: Kása » vas. dec. 23, 2007 2:01 pm

Igen én is sokáig ezt hittem, de még időben tudtam szólni mindenkinek...volt olyan vállalkozó aki havi 200e ft után fizette meg a járulékokat, és igy év végére talán pont 0-án lett volna...aztán jött az elvárt adó téma, és rájöttem, hogy ez igy nem lesz jó...azonnal lecsökkentette a kivétet és most év végére szépen produkálják az elvárt adót.

van aki azt javasolja azonban a te esetedben, hogy tegye meg a vállalkozó a nyilatkozatot és ott fogalmazza meg, hogy de ő leadózott, csak éppen kivét formájában.

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: Jeszyné » vas. dec. 23, 2007 3:18 pm

Szia Kása!

Töröm a fejem sütés közben:-) EV-nál a 0758-ön nem váll.kivétet vallunk csak járulékalapot. Tehát ez nem egyenlő a váll.kivéttel.

Mi van ha évvégén átminősitem a váll.kivétet??? Azt mondom mégsem váll. kivét volt,hanem váll.adóalap lesz.

Jó az eszmefuttatásom???

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: validitas » vas. dec. 23, 2007 3:25 pm

Szia!

Majdnem jó, csak úgy tudom, hogy ha a minimum járulékalap feletti összeg után kívánt járulékozni, azt be kellett jelentenie. Vagy tévedek? Üdv: Böbe

Ui: mit sütsz?

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 23, 2007 3:31 pm

Szia! Én is ugy oldom meg, hogy a kötelező járulékalapból annyit számolok el kivétként, hogy az elvárt adóalap meglegyen. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: Jeszyné » vas. dec. 23, 2007 3:49 pm

Szia Böbe!

Nálam ritka mint a fehérholló aki többet akar fizetni mint a minimumalap, sőt még azt sem. Nem tudom, nem tudtam rávenni őket. Most megint irtam nekik egy szösszenetet a jövő évi változásokról, ott már konkrétan idézem hogy mire készüljenek fel, kérem számoljanak ki legalább 1 hónapukat hogy mennyiből élnek.

Sütés: nagyon egszerü el nem rontható diós süti, és még tiramisut kell összeraknom.

Boldog karácsonyt! Nagyon jó ezaz oldal!!! (Nyilván a "müködtető" emberektől.)

Jeszyné Mari

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ElőzőKövetkező

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron