Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyelvórák költségének elszámolása

SzJA

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: Szigami » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A következő kérdésben szeretném segítségüket kérni:

Kft-nél milyen módon lehetséges a munkavállaló angol nyelvóráinak megtérítése? (A képzés a munkakör betöltéséhez szükséges, magántanárnál történik, aki természetesen számlaképes).

 Milyen vonzatai vannak, hogyan történik az elszámolása, adóköteles-e a magánszemélynél?

Köszönettel: Szigami

Szigami
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. szept. 14, 2007 6:39 am

A Kft. költségei között elszámolhatja a nyelvórák költségét.

A magánszemély jövedelmének kiszámításakor nem kell bevételként figyelembe venni a munkáltató által elrendelt, a munkakör betöltéséhez szükséges ismeret megszerzését szolgáló képzés költségét. Szja tv. 7 §. 1. bekezdés p, pontja. Ebből következőleg a képzés költsége járulékmentes.

Annak alátámasztása, hogy a képzés a munkakör betöltéséhez szükséges, a munkáltató felelősségi körébe tartozik.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: Szigami » pén. szept. 14, 2007 6:42 am

Köszönöm, Szilvi!

A munkáltatónak nyilatkoznia kell, hogy a képzés szükséges? És kötelező a tanulmányi szerződés?

Szigami
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. szept. 14, 2007 6:50 am

Nem, nem kell tanulmányi szerződés.

A munkaszerződésből, illetve munkaköri leírásból is kiderülhet, hogy a képzés valóban szükséges a munkvallaló feladatainak elvégzésehez. Illetve, úgy legyen megírva, hogy derüljön ki. Valamint írni kell egy levelet a munkavállaló felé, melyben a munkáltató elrendeli az adott képzés, tanfolyam elvégzését. Szerintem ez elegendő.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. szept. 14, 2007 6:56 am

Sziasztok!

Nekem a nyelvtanfolyamokkal mindig averzióim vannak, mert ha a munkakör betöltésének feltétele, akkor miért nem olyan munkavállalót vesz fel - aki rendelkezik a szükséges nyelvismerettel? (mondhatná a T. Hivatal!?) Olyan ez a téma mint a jogosítvány. Felveszek valakit sofőrnek, utánna befizetem neki a jogsi tanfolyamot.

Én úgy gondolom, hogy akkor védhető a dolog, ha pl.: "régi" a dolgozó - és az élet (itt a munkáltató életében megjelent külföldi partnerre, a számítógépes munkafolyamatok megjelenésére stb.stb. gondolok) kényszeríti a nyelvismeret megszerzésére vagy áthelyezték a munkavállalót másik munkakörbe.

Mit mondasz Szilvi?

Szigami! Egyébként  a munkáltatónak nem nyilatkoznia kell, hanem meg kell védenie a költség jogosságát. Én úgy tudom nem kötelező a tanulmányi szerződés, de ennek utánna kell néznem. Minden esetre valamilyen papír nem árt melyben indoklom és kötelezem a tanfolyamra ill. a végzettségre.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: Szigami » pén. szept. 14, 2007 6:59 am

Kedves Zsuzsa, Neked is nagyon köszönöm a választ! Üdv, Ami
Szigami
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. szept. 14, 2007 7:08 am

Szia Zsuzsa!

Azt mondom erre, hogy teljesen logikusan gondolod.

Egyébként nyilatkozni nem kell, én úgy írtam, hogy "rendelje el" a dolgozónak a nyelvtanfolyamot, ebben az elrendelésben lehet megindokolni a miértet.

A munkaköri leírást lehet változtatni. Tehát belépés után később is kiderülhet, hogy egy adott munkakörhöz szükséges a nyelvtanfolyam, akár a munkaköre is változhat bővülhet.

Üdv.: Szilvi

 

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. szept. 14, 2007 7:18 am

Szia Szilvi!

Egyetértünk. Jól le kell papírozni a kérdést és akkor rendben  van a "dolog."

Üdv: Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: Szigami » pén. szept. 14, 2007 8:34 am

Igen, a nyilatkozatot én vetettem fel. De mostmár értem, és világos.

Köszönöm a segítséget!

 

Szigami
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyelvórák költségének elszámolása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. szept. 14, 2007 1:56 pm

Ne legyenek averzióid. Egy normálisan működő gazdaságban a munkáltatónak mindegy, hogy "készen" kapott (azaz nyelvtudással rendelkező) munkavállalót vesz fel, vagy felvétel után még képeznie kell: a készen kapott munkavállaló ugyanis elvileg magasabb értékű, tehát magasabb fizetést kell hogy kapjon. Így költségoldalon ugyanazt az összes ráfordítást kell kapnunk. Ezt fejezte ki régen a nyelvpótlék. Az, hogy a mai kavarban ez az elv nem működik következetesen a gyakorlatban, természetesen nem lehet akadálya annak, hogy a munkáltató képzést biztosítson. Az államnak egyébként érdeke, hogy a humán erőforrás képzettségi szintje, a munkakör ellátási kompetenciája, következésképp a hatékonysága folyamatosan emelkedjék, itt tehát nem lehet szó arról, hogy az államot megkárosítaná az a munkáltató, amelyik nyelvtanfolyamot biztosít az alkalmazottjának.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég